Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Pantanal

Počasie Brazília Pantanal


Brazília Pantanal sa nachádza v srdci Brazílie a je jedným z najväčších mokradí na svete. Toto územie je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré sa vyvinuli v tejto jedinečnej klíme.

Počasie v Brazílii Pantanal je veľmi tropické a vlhké počas väčšej časti roka. Letné mesiace od decembra do marca sú veľmi horúce a suché, pričom teploty sa často vyšplhajú až na 40 stupňov Celzia. Toto obdobie je veľmi populárne pre turistov, ktorí prichádzajú z celej Brazílie a sveta, aby si vychutnali krásy tejto oblasti. Nočné teploty sú však príjemne chladné, čo umožňuje príjemný spánok.

Po lete nasleduje obdobie dažďov, kedy sa príroda Brazília Pantanal ožíva. Toto obdobie trvá od apríla až do novembra s krátkymi prestávkami, kedy prší takmer každý deň. Priemerné teploty sú najvyššie v júni a júli s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia.

Priemerný celkový ročný úhrn zrážok v Pantanale je približne 1,400 mm, pričom najväčšiu časť z toho tvoria letné dažde. Počas dažďov sa cez celé mokrade rozlievajú obrovské rieky a vytvárajú tým obrovské jazera, ktoré prilákajú množstvo vtákov a iných vodných živočíchov.

Celkovo možno povedať, že počasie v Brazília Pantanal je veľmi dynamické. Turisti si preto musia naplánovať svoju návštevu s ohľadom na počasie, aby mohli vychutnať krásy tejto oblasti plne a bezpečne. Bez ohľadu na ročné obdobie, každá návšteva v Brazília Pantanal je vždy nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Brazília Pantanal


Brazília Pantanal je jedno z najkrajších a najdivokejších miest v Južnej Amerike a dáva vám možnosť objavovať ríšu zvierat, prírody a kultúry. Pantanal je svetovým prírodným dedičstvom a biosférickým rezervátom UNESCO a je to najväčší mokradla na svete.

Pantanal sa nachádza v západnej časti Brazílie a zahrňuje široké údolie rieky Paraguay, ktorá sa rozprestiera v oblasti 140,000 štvorcových kilometrov. Ako najväčšie mokradla na svete, Pantanal je domovom obrovského množstva endemických plazov, vtákov a zvierat, vrátane jaguára, capivar, ocelotov a podobne.

Päť mesiacov v roku, od decembra do apríla, sa Pantanal zaplní dažďovými vodami, ktoré vytvárajú nekonečné jazierka a priehlbiny v ktorých žijú zvieratá ako krokodíly alebo lachtani. V suchom období sa všetky druhy zvierat zhromažďujú okolo málo vodných zdrojov. Pre turistov, ktorí chcú objavovať Pantanal, to znamená, že každé ročné obdobie prináša rôzne zážitky.

Pantanal ponúka návštevníkom rôzne možnosti ako napríklad prehliadky zvierat z vodnej dopravy, rybolov, turistika, jazda na koni, plávanie, alebo špeciálnu prechádzku, či noc v praveku v dešťovom lese.

Najlepší spôsob, ako preskúmať Pantanal, je cez set na lodí alebo kanoe, aby ste sa mohli dostať do tých najdivokejších častí tejto oblasti. Tí, ktorí sa rozhodnú vydať sa na túru, by sa mali pripojiť k miestnym sprievodcom, aby sa vyhli nebezpečným situáciám a aby mohli získať detailné informácie o flóre a faune Pantanalu.

V oblasti sa nachádza aj niekoľko obcí a dedín, kde turisti môžu získať autentický odkaz o kultúre a živote miestneho ľudu, ktorí žijú v súlade s prírodou. Návštevníci môžu navštíviť niekoľko historických pamiatok, nehnuteľností a dedinských trhov.

Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako súčasť Pantanalu, existuje aj možnosť noci v práveku. To znamená, že sa budete môcť prebudíť medzi početnou faunou a zažiť skutočný dych prírody.

Brazília Pantanal je teda ideálne miesto pre tých, ktorí chcú objavovať nádhernú prírodu a zvieratá, kde sa stretneva zvieratá, kultúra a dobrodružstvo. Všimnite si, že tieto zážitky sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia, takže sa uistite, že plánujete svoju dovolenku v správnom čase.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Pantanal


1. Čo je Pantanal?
Pantanal je najväčšé bažinaté nížinné oblasť na svete, nachádzajúca sa v južnej časti Brazílie.

2. Ako sa tam dostať?
Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do Pantanalu je cez hlavné mesto štátu Mato Grosso do Sul - Campo Grande. Z tohto mesta je možné si zorganizovať prepravu do Pantanalu.

3. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Pantanalu?
Najlepším obdobím na návštevu Pantanalu je obdobie od mája do októbra, kedy je suché obdobie a voda je dostupná pre rôzne druhy zvierat.

4. Koľko času by som mal stráviť v Pantanale?
Odporúča sa stráviť minimálne 3-4 dni v Pantanale, aby ste stihli objaviť a vychutnať si všetky jeho atrakcie.

5. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v Pantanale?
V Pantanale môžete vidieť rôzne druhy divokých zvierat, vrátane jacaré (kajmanský), kapibary (najväčší hlodavec na svete), obrovskej rôznokrídelnej piranhe, ibisov, arasov, prekývaní, iguan a mnoho ďalších.

6. Sú nejaké nebezpečné zvieratá v Pantanale?
Pantanal je domovom niektorých nebezpečných zvierat, vrátane jaguárov, pútavskej solifúgy a niektorých druhov hadov. Je však nepravdepodobné, že by ste sa s nimi stretli, ak budete nasledovať bezpečnostné smernice a správne správate.

7. Aké aktivity sa dajú v Pantanale robiť?
V Pantanale je možné robiť rôzne aktivity vrátane nočných safari, rybolovu, jazdy na koni, turistiky, kajakovania, kanoistiky a pozorovania vtákov.

8. Aký je najlepší spôsob, ako pozorovať divé zvieratá v Pantanale?
Najlepší spôsob, ako pozorovať divé zvieratá v Pantanale, je cez safari. Môžete si vybrať medzi safari v aute, na koni, na bicykli alebo na lodi.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Pantanale?
V Pantanale sú rôzne typy ubytovania, vrátane luxusných rezortov, hostincov, lodí na rieke a turistických farmách.

10. Čo by som mal vedieť o miestnej kultúre v Pantanale?
Miestna kultúra v Pantanale je bohatá a odráža spojenie s prírodou. Turisti majú možnosť objaviť tradície, ako je napríklad tanec sípky, miestnu kuchyňu a remeslá.


Ubytovanie Brazília Pantanal


Brazília je známa svojou exotickou prírodou, a jedným z najlepších miest na jej preskúmanie je Pantanal. Pantanal sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, na hraniciach Brazílie, Paraguaja a Bolívie. Je to najväčšie močiarisko na svete a zároveň biosférická rezervácia UNESCO.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, jedným z najdôležitejších aspektov je samozrejme ubytovanie. V Pantanale si môžete vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, ktoré sa líšia podľa rozpočtu a preferencií. Tu je pohľad na niektoré z možností:

1. Luxusné ​​kadidlo: Pre tých, ktorí majú radi maximálny komfort a pohodlie, je tu viacero luxusných kadidlí a rezortov, ktoré poskytujú vynikajúce zariadenia a služby. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú špičkové raňajky, obedy a večere, relaxačné a wellness centrá, bazény a viac. Vďaka nim si môžete užiť Pantanal v pohodlí a skvelej atmosfére.

2. Tradičné fazendy: Pantanal je známy aj svojimi tradičnými fazendami, ktoré sú rodinnými rančmi a farmami. Viaceré fazendy v Pantanale ponúkajú ubytovanie pre turistov a zároveň vám umožnia spoznať miestne kultúry a tradície. Môžete sa zúčastniť jazdy na koni, rybolovu, prípadne pozorovať vtáky a inú divokú zver. Tieto fazendy sú ideálnym miestom na skúmanie a zažívanie prírodných krás Pantanalu.

3. Ekologické lodenice: Pantanal je známy predovšetkým pre svoju vodnú divočinu a bohatý ekosystém. Mnohé ekologické lodenice sú preto ideálnym ubytovaním pre tých, ktorí chcú preskúmať Pantanal z vody. Tieto lodenice ponúkajú možnosť nočných prehliadok, rybolovu a návštevu rôznych oblastí Pantanalu, kde je väčšia pravdepodobnosť, že uvidíte vzácne druhy vtákov a zvierat.

4. Ubytovanie v meste: Ak preferujete väčšiu pohodlie a možnosť preskúmať okolité pamiatky a atrakcie, môžete si vybrať ubytovanie v jednom z väčších miest v regióne. Najbližšie väčšie mestá sú Cuiabá a Campo Grande. Tieto mestá ponúkajú rôzne hotely a penzióny, kde môžete nájsť pohodlné ubytovanie a zároveň si vychutnať život v Brazílii.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Pantanal vám poskytne jedinečnú príležitosť zažiť divokú a bohatú prírodu Brazílie. Jeho obrovská biodiverzita a nádherná krajina vás nadchne a ponechá v nezabudnuteľnom zážitku.


Letenka Brazília Pantanal


Brazília je veľká krajina, ktorá ponúka množstvo krásnych a jedinečných miest na návštevu. Jedným z nezvyčajných cieľov je Pantanal, najväčší močiar na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť Pantanal, odporúčame si zabezpečiť letenky s cestovnou kanceláriou, ktorá Vám zabezpečí komfortný let a ubytovanie.

Pantanal sa nachádza v západnej Brazílii a je jedinečnou krajinou. Má rozlohu 140 tisíc kilometrov štvorcových a je obývaný ohromným množstvom druhov rastlín a živočíchov. Je to miesto, kde môžete vidieť jaguáry, kaimane, tapíry, pumy a mnoho ďalších druhov zvierat.

Cestovanie do Pantanalu v období sucha, ktoré sa vyskytuje v období od mája do októbra, je ideálnou voľbou pre návštevu tohto miesta. Cesty sú v takomto období lepšie prechodné a zvieratá sú aktívnejšie.

Letenky do Pantanalu sú k dispozícii z mnohých krajín sveta. Najlepšie možnosti leteniek sú z Európy a Severnej Ameriky cez hlavné letiská v São Paulu a Riu de Janeire. Po prílete na letisko si môžete najať turistickú prevádzku alebo si objednať transfer do Pantanalu.

Návšteva Pantanalu je jedným z najlepších miest v Brazílii, ktoré stojí za návštevu. Ak sa rozhodnete pre letenky do tejto oblasti, môžete získať jedinečný zážitok a poznať jedinečnú krajinu a kultúru. Zároveň si môžete vychutnať najlepšie jedlo, ktoré Brazília ponúka. Určite neváhajte a urobte si cestu do Pantanalu, ktorá Vám poskytne zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky