Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Jeseníky

Letenka Česko Jeseníky


Jeseníky jsou malebné pohoří ležící na východě České republiky. Oblast je známá svou nádhernou přírodou, turistickými atrakcemi a množstvím outdoorových aktivit. Pokud plánujete navštívit tuto část Česka, výhodnou možností je využít letenku, která vás tam dopraví rychle a pohodlně.

Při výběru letenky pro cestu do Jeseníků je nejlepší zaměřit se na pronájem automobilu nebo využít veřejnou dopravu. Přímo do Jeseníků sice nevede žádné mezinárodní letiště, nicméně nejbližší letiště s pravidelnými spoji se nachází v Ostravě nebo Vídni. Z těchto letišť pak můžete snadno pokračovat na cestu do Jeseníků.

Ostravské letiště přijímá mnoho nízkonákladových leteckých společností z různých evropských destinací. Pokud přiletíte do Ostravy, je nejlepší vzít si auto na pronájem, které vám usnadní přepravu do Jeseníků. Cesta z letiště do Jeseníků trvá přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na dopravě a vaší konkrétní destinaci.

Další možností je využít letiště ve Vídni, které je vzdálené přibližně 3 až 4 hodiny jízdy autem od Jeseníků. Letiště ve Vídni je jedním z největších letišť ve střední Evropě a má mnoho přímých spojení do různých zemí světa. Můžete si pronajmout auto na letišti nebo využít veřejnou dopravu, jakou je autobus nebo vlak, který vás dovede až do Jeseníků.

Při cestě letadlem do Jeseníků si můžete užít nejen nádhernou přírodu pohoří, ale také množství outdoorových aktivit. Turistika, cykloturistika, lyžování a horské túry jsou jen některé z možností, které vám Jeseníky nabízejí. Můžete si prohlédnout Králický Sněžník, nejvyšší horu Jeseníků, nebo navštívit mnoho historických památek a lázní v okolí.

Letenka do České republiky a následná cesta do Jeseníků vám umožní objevit krásy této oblasti a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Příroda, historie a outdoorové aktivity jsou zde perfektní kombinací pro milovníky cestování. Využijte letenku a zažijte jedinečnou dovolenou v Jeseníkách.


Počasie Česko Jeseníky


Jeseníky, označované tiež ako "královstvo hôr", sú pohorie nachádzajúce sa na severovýchode Českej republiky. Tieto veľkolepé hory potešia nielen milovníkov horského turizmu, ale aj tých, ktorí majú radi rozmanitosť a kontrasty. Počasie v Jeseníkoch je výnimočne zaujímavé, vďaka ich výške a polohe.

Vzhľadom na svoju výšku (nejvyšší vrchol Praděd měří 1 491 m n.m.) majú Jeseníky značný vplyv na miestne klimatické podmienky. Jejich pohoria predstavujú prirodzenú hranicu medzi severským a kontinentálnym klimatom. To znamená, že miestne počasie je extrémne promenlivé a imponujúce.

Leto v Jeseníkoch je príjemné, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 20 °C. Početné horské potoky a jazerá poskytujú osviežujúci úľavu od horúčav. V zime alebo na jar sa však počasie rýchlo mení a oblečenie očakáva človek všetko - od snehových vločiek po slnečné žiarenie. Práve zimným mesiacom dominuje v Jeseníkoch mrazivé a chladné počasie s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Láka to návštevníkov na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

Musím zdôrazniť, že Jeseníky sú známe aj svojím výdatným zrážkami. Vďaka nádhe snahovatých lesov a údolí splývajú podľa ročného obdobia, vytvárajúci tak nádherné horské vodopády a rieky. V niektorých oblastiach tieto zrážky môžu byť intenzívne a môžu spôsobiť povodne alebo rozvodnené potoky. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a informácie od miestnych úradov pred návštevou týchto hôr.

Pre tých, ktorí hľadajú aktívne dovolenky vo volnom priestore, Jeseníky ponúkajú nekonečné možnosti. Krásne hory a prírodné scenérie lákajú turistov a milovníkov fotografie na všetkých úrovních. Jeho vyššie polohy ponúkajú nádherný výhľad na okolité kopce, údolia a vzdialené dediny.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a obdivovať nádhernú prírodu, Jeseníky sú ideálnym miestom na pretrhnutie rutiny. Počasie v týchto horách je stále prekvapivé a neustále meniace sa, čo pridáva dobrodružnému charakteru tejto oblasti. Nech už sa rozhodnete navštíviť Jeseníky v lete alebo v zime, klimatické podmienky vás určite nezklamú.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Jeseníky


1. Aké aktivity sú v Jeseníkoch populárne?
Turistika, cykloturistika, lyžovanie, turistika na snežniciach, vodná turistika, turistika na koňoch, horolezectvo a výlety s psovodom.

2. Kde sa dajú ubytovať v Jeseníkoch?
V Jeseníkoch sa nájde množstvo hotelov, apartmánov, chatiek, chalúp i ubytovní.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Jeseníkov?
Ideálne obdobie je v závislosti na tom, čoho sa návštevník chce zúčastniť. Letné mesiace sú dobré na turistiku a vodné aktivity, zimné na lyžovanie.

4. Aké turistické trasy sú v Jeseníkoch?
Jesenský okruh, Praděd, Šerák, Velká kotlina, Biskupská kupa, Karlovický vrch a mnoho iných.

5. Kde nájdem najlepšie lyžiarske strediská?
V Jeseníkoch nájdete množstvo lyžiarskych stredísk, ako sú Kouty nad Desnou, Červenohorské sedlo, Čenkovice a Ramzová.

6. Aké pamiatky sa dajú navštíviť v Jeseníkoch?
Hrad Sovinec, zámok Jánský vrch, barokový kostol sv. Jana Nepomuckého, Nástupišťe a rozhledna na Petříkově.

7. Kde sa dajú vzdelávať v Jeseníkoch?
V Jeseníkoch sa nachádza množstvo vzdelávacích inštitúcií, ako sú základné a stredné školy, Základná umelecká škola, Obchodná akadémia a Stredná odborná škola technická.

8. Aké gastronomické špeciality sú v Jeseníkoch?
Najpopulárnejšie špeciality sú kysané kapusta s knedľami, knedle z brambor a smažený sýr s bramboračkou.

9. Kde sa dajú nakupovať v Jeseníkoch?
V Jeseníkoch nájdete množstvo obchodov a nákupných centier, ako sú OC Forum, Supermarket Kaufland, Penny Market, Tesco a Lidl.

10. Aké sú obľúbené turistické ciele v okolí Jeseníkov?
Zámok Jánský vrch, Kralický Sněžník, Velké Losiny a hraničný prechod s Poľskom.


Ubytovanie Česko Jeseníky


Jeseníky jsou malebné pohoří, které se nachází na severovýchodě České republiky. Kromě svých překrásných přírodních scenérií a bohatých možností pro outdoorové aktivity, jsou Jeseníky také vyhledávaným místem pro relaxaci a odpočinek. Pokud plánujete návštěvu tohoto kraje, je nezbytné vybrat si vhodné ubytování, které vám zajistí komfort a příjemný pobyt.

Jeseníky nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a dalších druhů ubytování, které uspokojí potřeby i náročnějších hostů. Mnoho z těchto zařízení se nachází přímo v blízkosti přírodních rezervací a horských středisek, což je velkou výhodou pro milovníky turistiky a zimních sportů.

Pokud preferujete ubytování v hotelu, můžete si vybrat ze široké nabídky luxusních hotelů s prvotřídními službami. Tyto hotely často nabízejí wellness centra, bazény, sauny a další vybavení, které vám pomůže uvolnit se po náročném dni stráveném venku. Pokud si přejete zažít autentickou atmosféru Jeseníků, můžete se ubytovat v jednom z tradičních horských penzionů, které zachovávají původní architekturu a nabízejí příjemné ubytování se skvělým servisem.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Jeseníkách k dispozici levné ubytovací možnosti v podobě rodinných penzionů nebo levnějších hotelů. Tyto zařízení nabízejí základní vybavení a často mají také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni.

Nezapomeňte si při výběru ubytování zjistit otevírací dobu a aktuální informace o rezervaci. V období letních prázdnin a během zimní sezóny bývá v Jeseníkách vyšší poptávka po ubytování a je proto vhodné si své místo v hotelu či penzionu rezervovat dopředu.

Jeseníky nabízejí nádhernou přírodu a mnoho možností pro aktivní a relaxační dovolenou. Nezapomeňte si proto vybrat ubytování, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt, a vychutnejte si všechny krásy tohoto horského regionu.


Dovolenka Česko Jeseníky


Jeseníky, známe aj ako Králický Sněžník, sú pohorím na severovýchodnom okraji Českej republiky. Toto oblast je jedným z najobľúbenejších turistických miest krajiny, špeciálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na dovolenke.

Dovolenka v Jeseníkoch je atraktívna pre svoju malebnú prírodu, ktorá ponúka množstvo možností pre turistiku, cykloturistiku a ďalšie outdoorové aktivity. Hlavným ťahákom Jezeníkov sú jeho impozantné hory, krásne horské potoky a jazera, a samozrejme, nádherné výhľady.

Jeden z najvyšších vrcholov Jeseníkov, Praděd, je obľúbeným cieľom pre turistov. Jeho vrchol ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu a za jasného počasia môžete dokonca vidieť aj Poľsko. Pre tých, ktorí chcú zažiť výzvu, môžu vyhľadať niektoré z horských chodníkov a vychutnať si prechádzku po malebných horských lesíkoch.

Okrem turistiky sú Jeseníky známe aj svojimi liečebnými termálnymi prameňmi. Mierny horský podnebie, ktoré sa vyznačuje čistým a chladným vzduchom, je v kombinácii so známymi termálnymi kúpeľmi ideálny pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a starostlivosť o telo. Kupele v tejto oblasti ponúkajú široký výber liečebných procedúr a wellness služieb, ktoré dokonale doplnia váš oddych.

Jeseníky majú tiež bohatú históriu a kultúru. Vo väčších mestách ako je Jeseník, Krnov alebo Šumperk nájdete mnoho historických pamiatok, ako sú hradby a zámky. Okrem toho sa tu koná aj množstvo festivalov a trhov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a tradičnú ľudovú hudbu.

Ak hľadáte dovolenku v prírode s príjemným podnebím a množstvom možností na turistiku a relaxáciu, Jeseníky vám môžu ponúknuť všetko. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť dovolenku v horskom hoteli, útulnom penzióne alebo termálnych kúpeľoch, Jeseníky vás nesklamú svojou nádhernou krajinou a pohostinnými obyvateľmi.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky