Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Žďár nad Sázavou

Dovolenka Česko Žďár nad Sázavou


Dovolenka v Česku môže ponúknuť množstvo rôznych zážitkov a krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z takýchto miest je aj malebné mesto Žďár nad Sázavou, ktoré sa nachádza v kraji Vysočina.

Žďár nad Sázavou je významné dedičstvo UNESCO a každoročne pritiahne veľké množstvo turistov svojou bohatou históriou a kultúrnymi pamiatkami. Hlavnou dominantou mesta je kláštor Žďár nad Sázavou, založený v roku 1252. Kláštor je unikátnym príkladom barokovej architektúry a významným miestom pre kresťanských pútnikov.

Okrem kláštora je v Žďáre nad Sázavou aj nádherný zámok, ktorý bol postavený v 18. storočí a dnes slúži ako múzeum. Práve tu si návštevníci môžu vychutnať pohľad na bohatú zbierku historického nábytku, umeleckých diel a vzácnych predmetov zo stredoveku.

Pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít ponúka Žďár nad Sázavou tiež množstvo možností. V okolí mesta sa nachádzajú krásne lesy, ktoré sú ideálne pre turistiku, cyklistiku a iné aktivity. Jedným z najobľúbenejších miest je priehrada Vír, kde sa dá okúpať v letných mesiacoch alebo sa vybrať na malú plavbu člnom.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalín a dobrodružstvo, je v Žďáre nad Sázavou k dispozícii aj bikepark. Tento moderný areál je vybavený špeciálnymi zjazdovkami pre horské bicykle, kde si môžete vyskúšať svoje zručnosti a thrillery.

V neposlednom rade, Žďár nad Sázavou ponúka aj bohaté kultúrne a spoločenské aktivity. V mestskom divadle sa pravidelne konajú rôzne predstavenia, koncerty a festivaly. Napríklad každoročne sa tu koná Smetanovská dvanástka, ktorá je venovaná slávnemu českému skladateľovi Bedřichovi Smetanovi.

Celkovo povedané, dovolenka v Žďáre nad Sázavou je ideálnou kombináciou histórie, prírody a zábavy. Mesto ponúka množstvo pamiatok, zaujímavostí a aktivít, vďaka čomu si každý návštevník nájde to svoje. Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v tomto čarovnom meste, určite nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Žďár nad Sázavou


Otázky:

1. Kde sa nachádza Žďár nad Sázavou?
2. Aké pamiatky môžem vidieť v Žďári nad Sázavou?
3. Aké kultúrne podujatia sa konajú v Žďári nad Sázavou?
4. Kde si môžem zohnať informácie o turistických trasách v okolí Žďáru nad Sázavou?
5. Aké sú možnosti ubytovania v Žďári nad Sázavou?

Odpovede:

1. Žďár nad Sázavou sa nachádza v Kraji Vysočina v stredním Čechách v Českej republike.
2. Medzi pamiatkami v Žďári nad Sázavou patria UNESCO- Pamiatkou zapísaný kláštor na Zelené Hoře, barokový kostol sv. Jan Nepomucký, renesančný zámok Žďár nad Sázavou a pamätník padlým vojnovým hrdinom.
3. V Žďári nad Sázavou sa koná množstvo kultúrnych podujatí vrátane Festivalu sv. Jana Nepomuckého, vianočné trhy a rôzne kultúrne festivaly.
4. Informácie o turistických trasách v okolí Žďáru nad Sázavou môžete získať na webovej stránke mesta alebo v turistickej kancelárii.
5. V Žďári nad Sázavou nájdete množstvo možností ubytovania vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a hostincov.


Počasie Česko Žďár nad Sázavou


V posledných dňoch sa počasie v Žďáre nad Sázavou pohybuje medzi premenlivým a daždivým. Tento trend by mal pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Podľa predpovedí by mala dnes a zajtra prevažovať oblačnosť s miernym dažďom. Teploty sa budú pohybovať okolo 8-10 stupňov Celzia. V noci môže byť aj mierne prechladnutie, s minimálnymi teplotami okolo 5 stupňov.

Od stredy by sa mala približovať teplá fronta, ktorá by mohla priniesť riedke slnečné úseky a teploty by mohli stúpnuť aj nad 15 stupňov. Avšak, približne od piatku by sa mala opäť pridať oblačnosť so slabým dažďom a teploty by sa mali pohybovať okolo 10-12 stupňov.

Na víkend by potom mohol prísť opäť chladnejší vietor, ktorý by mohol prilákať aj zopár dažďových kvapiek. Teploty by sa mali pohybovať v rozmedzí 8-12 stupňov.

Takže, ak chystáte plán na víkend, nezabudnite na bundu a dáždnik, pretože sa môžete stretnúť s premenlivým počasím. Avšak, pamätajte si, že dážď môže prinášať svieži vzduch a tiež nám môže pomôcť ochladiť telo po horúcej letnej sezóne.

Týmto končíme náš krátky exkurz do počasia v Žďáre nad Sázavou. Držte sa suchých a teplých miest a nechajte sa prekvapiť krásou jesene!


Ubytovanie Česko Žďár nad Sázavou


Začína sa táto krajina prehĺbením zelených lúk a lesných plôch k oblohe, južne od Žďáru nad Sázavou. Nachádza sa v kraji Vysočina a je známe ako malé mesto s bohatými dejinami. Pre turistov a návštevníkov mesta je vždy dôležité mať výborné ubytovanie, kde sa môžu oddýchnuť a nabrat sily na ďalšie dobrodružstvá.

Či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné hostely, v Žďári nad Sázavou nájdete mnoho možností. Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Žďári nad Sázavou je Pension Svět. Nachádza sa v centre mesta a ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Pension Svět má záhradu a terasu, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni. Sú tam aj grilovacie zariadenia, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Iným ubytovacím zariadením, o ktorom by ste mali vedieť, je Penzion Rovná. Nachádza sa v blízkosti parku Jana Nepomuckého a jazera Švihov. Hostia môžu využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súčasne majú prístup k vlastnému parkovisku. Izby sú pohodlné a moderne zariadené, aby ste si mohli užívať svoj pobyt a oddávať sa rekreácii.

Ak radšej vyhľadávate ubytovanie v prírode, môžete sa rozhodnúť pre penzión Bambino, ktorý sa nachádza v samotnej blízkosti Žďáru nad Sázavou. Okolo penziónu je množstvo krásnych trás a turistických chodníkov, kde si môžete užiť nádhernú prírodu. Penzión ponúka rôzne typy izieb, aby vyhovovali všetkým návštevníkom a ich potrebám.

Na záver, ubytovanie v Žďári nad Sázavou je určite niečo, čo zabezpečí, že si užijete svoj čas v tomto malebnom meste. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotely alebo skromné penzióny, vždy si môžete byť istí, že si užijete pobyt v štýle. Takže, neváhajte a zarezervujte si svoje miesto na ubytovanie v Žďári nad Sázavou a zažite skutočný zážitok z cestovania!


Letenka Česko Žďár nad Sázavou


Letenka Česko - Žďár nad Sázavou: Objavte krásy stredného Čiecha

Ak hľadáte destináciu, ktorá kombinuje vysokohorské scenérie, historické pamiatky a pokojnú atmosféru, nemusíte hľadať ďaleko. Mestečko Žďár nad Sázavou, ležiace v srdci Českej republiky, je tou správnou voľbou. A pre pohodlnú a rýchlu cestu vám odporúčame letenku Česko - Žďár nad Sázavou.

Svätojánské lázně (St. John's Baths)

Po prílete na letisko v Prahe, môžete si rezervovať miestny taxík alebo si prenajať vozidlo a vyraziť na cestu do Žďáru nad Sázavou. Cesta z Prahy do mestečka trvá približne 2 hodiny, no nemusíte sa báť, že by ste sa nudili. Cestou môžete zastaviť v známom kúpeľnom stredisku Svätojánské lázně, kde si môžete dopriať oddych v horúcich prameňoch a relaxovať v príjemnom prostredí.

Zámok Žďár nad Sázavou

Po príchode do Žďáru nad Sázavou si určite nenechajte ujsť návštevu miestneho hradu a zámku. Tento historický komplex je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka vám možnosť prejsť sa po krásnych záhradách a obdivovať unikátne architektonické diela. Okrem toho, môžete si prezrieť múzeum, ktoré sa nachádza na území zámku a ponúka bohaté zbierky histórie regiónu.

Vodná nádrž Vír

Ak máte radi prírodu a outdoorové aktivity, návšteva vodnej nádrže Vír je vám určite na mieru. Nachádza sa len pár kilometrov od Žďáru nad Sázavou a ponúka rôzne možnosti vodných športov a relaxácie. Môžete si prenajať loď a vyradiť sa na rybolov, alebo si prenajať kanoe a preskúmať okolité prírodné krásy.

Zámok Nové Město na Moravě

Ak máte čas, odporúčame sa vydať na výlet do nedalekého mestečka Nové Město na Moravě, ktoré je známe svojím krásnym zámkem. Tento majestátny hrad, postavený v 16. storočí, je jedným z najznámejších turistických miest v regióne. Môžete si prezrieť vyhlášené zbierky umeleckých diel a takisto sa prejsť po záhradách, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Žďár nad Sázavou - miesto pre oddych

Po návrate z výletu, si nechajte čas na oddych a ochutnávanie tradičnej českej kuchyne. Žďár nad Sázavou je plné útulných reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a pivo. Okolitá príroda ponúka tiež množstvo možností na prechádzky, horské túry a cykloturistiku, takže si môžete užiť aktívny čas vonku.

Ak túžite počas svojej dovolenky po pokoji a relaxe, ale predsa len chcete objavovať nové miesta, letenka Česko - Žďár nad Sázavou je pre vás ideálnou voľbou. V tomto malebnom mestečku v srdci Čiech sa stretnú krása prírody a bohatá história, čo vám zaručí nezabudnuteľný zážitok. Takže neváhajte a rezervujte si letenku už dnes!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky