Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Cyprus Kourion

Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Kourion


Otázka: Kde sa nachádza Cyprus Kourion?
Odpoveď: Cyprus Kourion sa nachádza na juhu Cypru, asi 18 km západne od Limassolu.

Otázka: Aké sú vstupné náklady na návštevu Cyprus Kourion?
Odpoveď: Vstupné na Cyprus Kourion je 4,50 eur pre dospelých, 2,25 eura pre deti a študentov.

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Môžete sa tam dostať autobusom z Limassolu, alebo si prenajať auto a ísť sám.

Otázka: Aké je otváracie hodiny Cyprus Kourion?
Odpoveď: Cyprus Kourion je otvorený denne od 8:00 do 18:00 hod.

Otázka: Aké atrakcie môžem vidieť na Cyprus Kourion?
Odpoveď: Cyprus Kourion ponúka rímske mesto z 2. storočia pred n.l., amfiteáter, termálne kúpele, súsošia, mozaiky a chrámy.

Otázka: Mám si priniesť nejaké veci na návštevu Cyprus Kourion?
Odpoveď: Odporúča sa mať so sebou pohodlnú obuv a slnečné okuliare v lete, pretože Cyprus Kourion sa nachádza v exteriéri a slnko môže byť intenzívne.

Otázka: Je možné v parku jesť alebo piť?
Odpoveď: Áno, v parku sú prevádzky s občerstvením a stánky s darčekmi.


Ubytovanie Cyprus Kourion


Cyprus Kourion je oblasť plná histórie a kultúry na juhozápadnom pobreží Cypru. Mesto Kourion, ktoré sa nachádza v tejto oblasti, je známe svojimi archeologickými lokalitami a úchvatnými výhľadmi na Stredozemné more. Pre turistov, ktorí si prajú preskúmať túto oblasť, existuje mnoho možností ubytovania.

V Kourione a jeho blízkosti sa nachádza množstvo luxusných hotelov a rezortov, ktoré poskytujú všetky zariadenia a pohodlie. Tieto hotely sú ideálne pre rodiny i páry, ktorí si chcú vychutnať oddych na pláži a zároveň objavovať históriu a kultúru oblasti. V týchto hoteloch si môžete vychutnať rôzne reštaurácie, bazény, wellness centrá a ďalšie aktivity.

Rodiny s deťmi môžu využiť aj služby rodinných plážových rezortov, ktoré ponúkajú všetky možné pohodlia pre malé deti, ako aj programy a aktivity pre ich zábavu. Rezorty často organizujú animačné programy, detské kluby a športové aktivity, aby rodiny mohli spoločne tráviť čas a vytvárať nezabudnuteľné spomienky.

Pre tých, ktorí uprednostňujú trochu intímnejšie prostredie a pokojnú atmosféru, je možnosť ubytovať sa v menších penziónoch alebo apartmánových komplexoch. Tieto možnosti ubytovania poskytujú pohodlie domova s vlastnými kuchynskými zariadeniami, čo umožňuje hostom variť si vlastné jedlá a zažiť viac autentickej cyprickej kuchyne. Taktiež je tu viac súkromia a menej rušných turistov, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú únik od rušných miest.

Na výber je tiež možnosť ubytovania v blízkosti pláže alebo v rodinných dedinkách, ktoré poskytujú tradičnejšie cyprické prostredie. Tieto dedinky majú svoju vlastnú atmosféru a vám umožnia zažiť autentický cyprický životný štýl. Hostia môžu vyskúšať tradičné jedlá v miestnych reštauráciách, navštíviť miestne trhy a byť súčasťou miestnych osláv.

Cyprus Kourion ponúka rôznorodé možnosti ubytovania pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusný rezort alebo rodinný penzión, budete mať vždy prístup k úchvatným plážam, historickým pamiatkam a bohatej cyprickej kultúre. Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek z týchto možností, váš pobyt v Cyprus Kourion vás nepochybne očarí svojou krásou a históriou.


Počasie Cyprus Kourion


Cyprus Kourion je krásna lokalita nachádzajúca sa na juhozápadnom pobreží Cyprusu. Táto oblasť sa môže pochváliť nie len krásnymi plážami a modrou farbou mora, ale aj jedinečným podnebím, ktoré je typické pre Stredomorie.

Klima Cyprus Kourion je výnimočne teplé a suché. Leto tu trvá od mája do septembra a hreje slnko s maximálnym denným priemerným počtom hodín pri slnku. V letných mesiacoch teploty väčšinou dosahujú okolo 30 stupňov Celzia, ale niekedy sa môžu prekonať až 40 stupňov.

Jeseň a zima v Cyprus Kourion sú mierne chladnejšie ako letné mesiace, ale stále teplé a príjemné. Priemerné denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 20 stupňov a môžu sa objaviť krátke obdobia dažďa.

Pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na vychádzky v prírode, je najlepšie navštíviť Cyprus Kourion počas jarných mesiacov. Toto obdobie je menej horúce, ale stále útulné, s priemernými teplotami v rozmedzí 15-20 stupňov Celzia a krásnym kvetom stromov a kríkov.

Teplota mora v Cyprus Kourion sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V letných mesiacoch sa teplota mora obvykle pohybuje od 20 do 25 stupňov, zatiaľ čo v zime sa môže znížiť na 16 stupňov.

Výhodou tohto podnebia je fakt, že turisti môžu navštíviť Cyprus Kourion v každom ročnom období. Počas leta môžete užívať upokojujúce pláže a letné športy, zatiaľ čo počas jarných a jesenných mesiacov sa môžete pohybovať dookola a objavovať krásy prírody.

V Cyprus Kourion získavajú turisti jedinečný zážitok, ktorý je známy po celom svete. Podmanivé podnebie a krásy Stredomoria robia z tejto oblasti miesto, ktoré určite stojí za to navštíviť.


Dovolenka Cyprus Kourion


Cyprus, známy aj ako "ostrov bohov", je jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku pre turistov z celého sveta. Nachádza sa na východnom pobreží Stredomoria, a ponúka návštevníkom nádherné pláže, krásne prírodné scenérie, historické pamiatky a kultúrne zážitky. Jedným z najznámejších miest na Cypre je Kourion, kde sa nachádza archeologické miesto s bohatou históriou.

Archeologická lokalita Kourion sa nachádza na západnom pobreží Cyperského polostrova nedaleko od mesta Limassol. Toto miesto bolo kedysi starovekým mesto-štátom s dôležitým obchodným prístavom. V súčasnosti tam môžete vidieť množstvo dobre zachovaných ruín, ktoré zahŕňajú amfiteáter, termálne kúpele, chrámy a mozaiky.

Najväčšou atrakciou Kourionu je antický amfiteáter, ktorý sa nachádza nad útesom s nádherným výhľadom na more. Tento amfiteáter si môžete predstaviť plného divákov, ktorí počúvajú koncerty, divadelné predstavenia alebo súťaže. Okrem amfiteátra, môžete vidieť aj ďalšie staroveké ruiny vrátane chrámov zasväcených bohom ako Apollón a Asklepios. Tieto svätostánky boli miestami duchovného rastu a meditácie.

Nedaleko Kourionu sa nachádza aj najväčšia ruina na Cypre, chrám Apollóna Hylatesa, zasvätený bohovi plodnosti. Zdá sa, že tento chrám bol miestom bohoslužby aj v neskoršom období, keď sa na Cypre konali kresťanské obrady.

Okrem histórie a archeologických nálezísk má Kourion tiež krásne pláže s tyrkysovou vodou a biele piesky. Pláže sú oddelené od rušného mesta Limassol a ponúkajú miernu turistickú infraštruktúru s príjemnými kaviarňami a reštauráciami.

Väčšina turistov, ktorí navštívili Kourion, súhlasí s tým, že toto miesto sa jednoducho nedá preskočiť. Je to miesto s bohatou históriou a jedinečnou kultúrou, ktoré môže poskytnúť nepreberné množstvo zážitkov a možností na jednoduchý alebo aktívny oddych.

Ak plánujete dovolenku na Cypre, určite nevynechajte návštevu Kourionu. Patria medzi to najvýznamnejšie miesta, ktoré Cyperský polostrov ponúka návštevníkom. Kourion je skutočne unikátny klenot.


Letenka Cyprus Kourion


Cyprus je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý ponúka vynikajúce destinácie na dovolenku, vrátane Kourionu. Táto oblasť je známa svojimi historickými pamiatkami, ako aj krásnymi plážami a počasím.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kourion, môžete si zabezpečiť letenku z mnohých rôznych miest po celom svete. Existujú rôzne aerolinky, ktoré ponúkajú lety do Cypru, vrátane Aegean Airlines, Ryanair a Wizz Air, medzi inými.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od vašej geografickej polohy, času roka a určitého letoviska. Najväčšie letiská na Cypre sú v Larnace a v Pafos. Ak si plánujete návštevu Kourionu, budete si musieť prenajať vozidlo alebo využiť služby taxíka, aby ste sa dostali z letiska na svoje miesto ubytovania.

Kourion je známy pre svoje staroveké ruiny, ktoré sú dôkazom histórie na tomto mieste. Najpopulárnejšou atrakciou je divadlo, ktoré je klenotom Kourionu a ponúka prekrásny výhľad na mora a oblasť. Ďalšie významné pamiatky sú rímske kúpele, ktoré sú pôvodom z 2. storočia a chrám Apolla Hylates v dedine Kato Paphos.

Okrem starovekých pamiatok, Kourion ponúka aj nádherné pláže a krásne prírodné scenérie. Najznámejšou plážou je pláž Kourion, ktorá sa nachádza pod útesom a ponúka spektakulárny výhľad na more.

Kourion ponúka aj rôzne aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie a jazda na koni. Zábava tu nikdy nekončí, či už sa chystáte na západ slnka pri mori, na obdivovanie pamiatok alebo len na oddych na pláži.

V Kourione je tiež veľa miestnych reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičné cyprické jedlá, ako sú gyros, koupepia a grilované ryby.

Celkovo celocyperská dovolenka v Kourione je jedinečnou skúsenosťou a určite ju nebudete ľutovať. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Cypru a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú zábavy a adrenalinu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky