Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Japonsko Miyajima

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


Otázky a odpovede o Miyajime, Japonsku, zahrňujú:

1. Čo je Miyajima?
Miyajima je ostrov v západnej Japonsku, ktorý je známy pre svoj svetoznámy svätyňu Itsukushima a kozorožce.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Miyajimu?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Miyajimu, sú trajekt alebo rýchly vlak z Hirošimy.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Miyajimy?
Najlepšie obdobie na návštevu Miyajimy je od jarných mesiacov až do jesene. V letných mesiacoch však môže byť veľmi horúco a preplnené.

4. Aké je vstupné do svätyne Itsukushima?
Vstup do svätyne Itsukushima je bezplatný, no pre vstup na most sa platí poplatok.

5. Kde sa dajú nájsť kozorožce na Miyajime?
Kozorožce sú najaktívnejšími v západnej časti ostrova, kde sú najbližšie k mostu z Hirošimy.

6. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal vyskúšať?
Niektoré miestne speciality na Miyajime zahrňujú: ostryž, udon a momiji manju (japonské sladkosti v tvare listu javora).

7. Aké sú najlepšie miesta na Miyajime na fotenie?
Niektoré z najlepších miest na fotenie sú: pri pobreží s výhľadom na svätyňu Itsukushima, horou Misen a Batohaikyo Gorge.

8. Aké sú najobľúbenejšie aktivity na Miyajime?
Niektoré z najobľúbenejších aktivít na Miyajime zahrňujú: návštevu svätyne Itsukushima, kozorožcov, výlet na horu Misen a turistiku po ostrove.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami a Miyajima patrí určite k jednej z najkrajších. Tento malý ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Hirošimy, je považovaný za jedno z najposvätnejších miest v krajine a je plný kultúrnych a historických pamiatok. Ak sa chystáte na Miyajimu, podrobnejšie si predstavíme, aké možnosti vám ponúka ubytovanie.

Miyajima je turistickým miestom, vďaka čomu tu nájdete mnoho hotelov a hostlov v rôznej cenovej kategórii. Veľa z nich ponúka ubytovanie priamo na pobreží, čo umocní váš zážitok z návštevy ostrova. Oplatí sa zvážiť aj tradičné japonské ubytovanie v ryokanoch, ktoré sú tu veľmi obľúbené.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, určite vás zaujme hotel Iwaso. Tento hotel sa môže pochváliť krásnou záhradou a prekrásnym výhľadom na úsek morského pobrežia. V Iwaso sa taktiež nachádza kúpeľný komplex a veľtrh miestnych remesiel, ktorý prechádza v pravidelných intervaloch a prináša do hotela zaujímavú atmosféru.

Pre tých, ktorí uprednostňujú lacnejšie možnosti, je možné ubytovať sa v hosteli K's House Hiroshima Miyajima. Nachádza sa v blízkosti prístavu a ponúka cenovo dostupné izby a spoločné priestory. Hostel je zameraný na cestovateľov, ktorí hľadajú spôsob, ako užiť si čo najviac z Miyajimy, bez toho, aby utrácali príliš veľa peňazí.

Najväčšou výhodou ubytovania na Miyajime je, že sa dostanete k mnohým turistickým atrakciám v priebehu niekoľkých minút pešej chôdze. Okrem toho je tu veľa reštaurácií a obchodov, ktoré ponúkajú tradičné miestne jedlá a suveníry. Ak hľadáte pokojné a zaujímavé miesto na dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite vhodná voľba.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúcou krajinou plnou zázrakov a kultúrnych pokladov, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z takýchto nezabudnuteľných miest je Miyajima, malé sväté ostrovné mesto v Zálive Hirošima.

Miyajima, známa tiež ako Ostrvo božích dverí, je jedným z najobľúbenejších miest v Japonsku. Jeho najznámejšou dominantou je Torii brána, ktorá sa nachádza v mori pred ostrovom a je jednou z najfotografovanejších ikon krajiny. Táto gotická brána, ktorá vyzerá, akoby plávala na hladine, je symbolom prianí a šťastia. Je možné ju vidieť aj pri prílivoch, keď sa voda zvedie a brána stojí sucho.

Keď prechádzate cez Torii bránu, ocitnete sa v magickom mieste plnom chrámov a svätyň. Najdôležitejším z nich je Itsukushima jinja, ktorá je považovaná za národné poklad Japonska. Tento svätyňový komplex vytvára úžasnú harmoniu so prírodou a ponúka nádherný výhľad na hory, lesy a more. Itsukushima jinja je známa pre svoju architektúru postavenú na drevených kĺboch, ktorá sa jemne pohybuje s každým otvorením a zatvorením dverí.

Okrem svojich historických pamiatok a svätyň je Miyajima aj prírodným rajom s bohatou flórou a faunou. Najviac obľúbenou atrakciou turistov je Momiji-dani Park, ktorý je známy svojimi jeseňnými farskými farbami a nádhernými japonskými javormi. Vychádzajte na prechádzky po kaľavej ceste a podobajte sa zázračnej kráse, keď sa farby stromov menia zo zelenej na oranžovú, červenú a žltú.

Ak máte radi prírodu, nemôžete si nevšimnúť aj Fujiwara no Sato, miesto s dvorcovými záhradami prekvitajúcimi kvetmi a japonskými kamennými cestami. Tu si môžete oddýchnuť a relaxovať pri zvukoch prírody až do sýtosti. Miyajima ponúka aj množstvo turistických trás, ktoré sú ideálne na prechádzky a vychádzky do prírody. Môžete si vybrať z viacerých tras vedúcich cez hory a ponúkajúcich fantastické výhľady na Záliv Hirošima.

Samozrejme, Miyajima je aj miestom s bohatou japonskou kuchyňou. Nezabudnite ochutnať Hirošimsku špecialitu - hirošymský okonomiyaki, placku plnenú zemiakmi, krevetami, morskými plodmi a zeleninou. Taktiež môžete ochutnať morskej ryby, ktorá je rôznorodá a čerstvá, priamo z miestnych farmárov.

Ak máte plány navštíviť Japonsko, Miyajima je jedným z miest, ktoré musíte navštíviť. Od fascinujúcej Torii brány, cez historickú svätyňu až po úchvatnú prírodu, toto malé ostrovné mesto vám ponúka nezabudnuteľné zážitky a vzrušenie. Nechajte sa strhnúť jeho krásou a obohaťte svoje cestovateľské zážitky o jedinečnú atmosféru Miyajimy.


Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi cestovateľmi z celého sveta. Táto krajina ponúka jedinečnú kombináciu bohatej kultúry, krásnej prírody a moderných technológií. Medzi najkrajšie miesta, ktoré Japonsko ponúka, patrí Miyajima.

Miyajima je ostrov nachádzajúci sa v japonskom mori, len krátku cestu lodiou od Hirošimy. Je to malý, ale nesmierne pekný ostrov s prekrásnou prírodou a významnými historickými pamiatkami. Najznámejšou atrakciou ostrova je Itsukushima svätynia, ktorá je zaradená na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Itsukushima svätynia je jedinečná tým, že je postavená na drevených pilieroch priamo v mori. Pri prílivoch voda zaplavuje priestor pod svätynou a vytvára tak nepopísateľne krásny zážitok. Na ostrove je aj množstvo ďalších chrámov a posvätných miest, ktoré si môžete prezrieť. Prechádzka po ostrove vám umožní zažiť autentickú atmosféru Japonska a získať hlbší pohľad na ich kultúru a náboženstvo.

Okrem historických pamiatok ponúka Miyajima aj nádhernú prírodu. Ostrov je pokrytý hustými lesmi a prekrásnymi japonskými záhradami. Môžete sa vybrať na prechádzku v horách, kde si odpočiniete od ruchu mestského života a užijete si úžasný výhľad na Hirošimu a okolie. Pri vyššie spomenutom západu slnka môžete vidieť aj slávnu horu Fudži na obzore. Ak máte šťastie, môžete v týchto lesoch vidieť aj kamziky, ktoré sú považované za posvätné zvieratá.

Miyajima je okrem svojej prírody a budhistických svätostánkov tiež miestom, kde si môžete vychutnať tradičnú japonskú kuchyňu. Ostrov je známy svojimi špecialitami, ako je grilovaná ryba sýdeľ, pravé japonské soba rezance alebo sladkostí zvanej momiji manjú. Neustále sa tu konajú aj rôzne gastronomické festivaly, na ktorých môžete ochutnávať miestne jedlá a tradičné nápoje.

Ak sa rozhodnete navštíviť Japonsko, Miyajima by nemala chýbať na vašom zozname miest, ktoré treba vidieť. So svojou zmesou histórie, kultúry a prírody ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Po návrate si nechávate spomienky na krásne miesta a zážitky, ktoré tu budete mať príležitosť zažiť. Dovolenka v Miyajime je preto ideálnou príležitosťou na objavovanie Japonska a vychutnávanie si jeho bohatstva.


Počasie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, krásnymi pamiatkami a nádhernou prírodou. Jednou z fascinujúcich lokalít v Japonsku je Miyajima - malý ostrov nachádzajúci sa v zálive Hiroshima. Tento ostrov, známy aj ako ostrov svätyne, si získal obrovskú popularitu medzi turistami zo všetkých kútov sveta.

Jedným z najzaujímavejších faktorov týkajúcich sa ostrova Miyajima je jeho nepredvídateľné a kontrastné počasie. Kvôli jeho polohe v zálive Hiroshima je Miyajima ovplyvnený morem a susediacimi poho-riami, čo spôsobuje rýchle zmeny počasia.

Jedným z najkrajších období na návštevu Miyajimy je na jar, keď kvitnú čerešňové stromy. V tomto období ostrov ožíva v úplne iných farbách. Vďaka príjemnej a miernej klíme môžete vychutnať prechádzky po ostrove, obdivovať krásne čerešnové kvety a zažiť atmosféru japonskej kultúry a tradícií. Letná sezóna v Miyajime sa vyznačuje horúcimi teplotami a vysokou vlhkosťou. Toto obdobie je vďaka blízkosti mora skvelé na rôzne vodné aktivity, ako sú plávanie, potápanie alebo šnorchlovanie.

Jeseň prichádza so sebou iným druhom krásy. Keď sa lístie mení na červené, oranžové a žlté odtiene, ostrov sa mení na farebnú paletu. Návštevníci majú možnosť obdivovať krásu prírody počas prechádzok a turistických trás na Miyajime.

Zima na Miyajime môže byť studená s priemer-nými teplotami okolo 5 °C. Aj keď je to najmenej navštevované obdobie, niektorí turisti sem prichádzajú, aby si vychutnali túto špeciálnu atmosféru. Počas zimných mesiacov sa konajú rôzne festivity a oslavy, najmä na konci roka. Ostrov Miyajima je známy tiež svojím slávnym odumierajúcim moriakom ("Itsukushima Shrine"), ktorý sa týmto obdobím stáva omnoho krajší.

Pri návšteve Miyajimy si treba byť vedomí, že počasie je veľmi nepredvídateľné a môže veľmi rýchlo sa zmeniť. Kvôli blízkosti mora, môžu sa tu rýchlo vytvárať hmloviny a dažde. Miestni ľudia odporúčajú mať vždy so sebou deštník alebo náhradné oblečenie, aby ste sa mohli rýchlo prispôsobiť zmenenej situácii.

Celkovo je Miyajima naozaj jedinečný ostrov s nesmiernym turistickým potenciálom. Jeho krása a zmenlivé počasie dodáva čarovný prízvuk každej návšteve. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť odlišné kultúrne a prírodné zážitky, potom by ste mali rozhodne zaradiť Miyajimu do svojho zoznamu must-see destinácií pri návšteve Japonska.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky