Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Cyprus Nikózia (Lefkoşa)

Dovolenka Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Cyprus je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Stredomorí. Táto ostrovná krajina ponúka nádherné pláže, bohatú históriu a kultúru, a tiež príjemné podnebie. Ak plánujete svoju dovolenku na Cyprus, nezabudnite navštíviť Nikóziu, hlavné mesto a politické centrum ostrova.

Nikózia, tiež známa ako Lefkoşa v tureckej časti Cypru, je jediné rozdelené hlavné mesto na svete. Táto rozdeľujúca línia, známa ako Zelená línia, oddeluje grécku juhovýchodnú časť mesta od tureckej severozápadnej časti. Navštíviť obidve časti mesta je nezabudnuteľným zážitkom, pretože v každej časti nájdete jedinečný charakter a atmosféru.

V gréckej časti mesta môžete navštíviť historické pamiatky ako Cyprianske múzeum, ktoré ponúka pohľad na bohatú históriu a kultúru Cypru. Ide o najväčšie múzeum na ostrove a jeho zbierka sa datuje až do prehistórie. Medzi najvýznamnejšie diela patria byzantské ikony a vizantijské sgrafity, ktoré sú skvelou ukážkou cypriskej kultúry.

Niekoľko kilometrov od centra mesta sa nachádza Stavrovú kláštor, ktorý je známy svojou unikátnou architektúrou a pokojnou atmosférou. Tento kláštor bol postavený v 16. storočí a je jedným z najdôležitejších náboženských miest na ostrove. Ak radi relaxujete a máte radi prírodu, potom by ste nemali vynechať Nicosia Municipal Gardens, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto záhrady sú ideálnymi miestami na pikniky alebo prechádzky.

Prechádzka cez Zelenú líniu vás zavedie do tureckej časti mesta, kde nájdete typicky turecké bazáry, aby ste mohli nakupovať místne výrobky. Staré mesto v tureckej časti ponúka historické pamiatky ako Selimiye mešita, ktorá je zároveň najväčšou mešitou na ostrove. Táto mešita bola postavená v 12. storočí a bola kedysi bazilikou Svätého Jána. Je to skvelý príklad kultúrneho a náboženského zmiešania na ostrove.

V tureckej časti mesta nájdete aj uvedený Famagusta bránu. Táto histórická brána bola postavená v stredoveku a je jedným z najzachovalejších vchodov do mesta. Okolie brány ponúka tiež niekoľko kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú tureckú kuchyňu.

Nikózia je skutočne jedinečné a fascinujúce mesto, ktoré prináša spoločne dve kultúry a tradície. Jeho bohatá história, pamiatky a príjemná atmosféra robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre dovolenku. Ak plánujete navštíviť Cyprus, nezabudnite si Nikóziu pridať do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Nezabudnuteľné zážitky vás čakajú v tomto jedinečnom hlavnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


1. Aké je hlavné mesto Cypru?
Odpoveď: Hlavné mesto Cypru je Nikózia alebo Lefkoşa.

2. Aká je oficiálna mena krajiny?
Odpoveď: Oficiálna mena krajiny je Cypr alebo Kýpros.

3. Aká je populácia mesta Nikózia?
Odpoveď: Populácia mesta Nikózia je okolo 55 000 obyvateľov.

4. Ktoré sú najznámejšie pamiatky v Nikózii?
Odpoveď: Najznámejšie pamiatky v Nikózii sú Východné hradby, Kostol sv. Jána Križiaka a Archeologické múzeum.

5. Aké je oficiálne jazyky na Cypre?
Odpoveď: Oficiálne jazyky na Cypre sú gréčtina a turečtina.

6. Dokedy sa na Cypru platí eurami?
Odpoveď: Na Cypru sa platí eurami od roku 2008.

7. Potrebujem víza na návštevu Cypru?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, nie sú potrebné víza na návštevu Cypru. Pre ostatné krajiny platia rôzne pravidlá a obmedzenia.

8. Je Cypr bezpečným miestom na cestovanie?
Odpoveď: Áno, Cypr je považovaný za bezpečnú a príjemnú turistickú destináciu.

9. Aké je klima na Cypre?
Odpoveď: Klima na Cypre je subtropická, s teplými letami a miernymi zimami.

10. Aký je časový posun medzi Nikóziou a strednou Európou?
Odpoveď: V letnom období platí časový posun +1 hodina, v zimnom období je to +2 hodiny.


Počasie Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Cyprus je známy svojím krásnym počasím, ktoré navštevuje každoročne mnoho turistov. Napriek tomu, že Cyprus je krajina, ktorá sa nachádza v blízkosti rovníka, tak nie je výnimkou ani zmenlivosť počasia.

Jedno z kľúčových miest na Cypre je Nikózia (Lefkoşa), hlavné mesto tohto ostrova. Nikózia má subtropické podnebie, ktoré znamená, že teploty sú veľmi teplé počas celého roka. Letá sú horúce a suché s maximálnymi teplotami okolo 40 stupňov Celsia, kým zimy sú mierne a s minimálnymi teplotami od 6 do 7 stupňov Celsia.

Najteplejšie mesiace v Nikózii sú od júna do septembra, kedy teploty dosahujú až 40 stupňov Celsia, avšak vysoká vlhkosť v priebehu leta môže vytvoriť dosť nepohodlné podmienky pre turistov. Preto je ideálnym obdobím na návštevu mesta od októbra do mája (jesenné a jarne obdobie), kedy stúpanie teplôt a nízka vlhkosť robí zákazníkom pobyt omnoho príjemnejší.

Ak hľadáte turistické aktivity, ktoré by ste si užili počas vašej návštevy v Nikózii, tak v bližšom okolí mesta nájdete niekoľko miest, kde by ste si mohli užiť nejaký ten adrenalínový zážitok.

Väčšina z týchto aktivít sú zamerané na letné mesiace, ale na jeseň a v zime si môžete užiť napríklad návštevu množstva historických pamiatok a kostolov v meste, kde môžete nájsť príjemné zákutia s miestnymi reštauráciami a obchodmi.

Celkovo povedané, ak sa chystáte navštíviť Nikóziu, odporúčame vám, aby ste sa snažili načasovať svoju návštevu na jeseň alebo na jar, v období, kedy teploty sú príjemnejšie, vlhkosť nízka a kedy je oveľa viac príležitostí na to, aby ste návštevu mesta využili na maximum.


Ubytovanie Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Nikózia, hlavné mesto Cypru, je jedným z najdôležitejších turistických miest v tejto časti Stredozemného mora. Mesto sa nachádza na hranici medzi gréckou a tureckou časťou Cypru a je jedným z mála miest na svete, ktoré je stále rozdelené na dve časti.

Pre tých, ktorí navštevujú Nikóziu a hľadajú kvalitné a pohodlné ubytovanie, existuje množstvo možností. Turisti môžu vybrať medzi luxusnými hotely, menšími rodinnými penziónmi alebo súkromnými apartmánmi.

Luxusné hotely v Nikózii sú známe svojou vynikajúcou pohostinnosťou a poskytujú najvyššiu úroveň služieb. Tieto hotely majú často wellness centrá, bazény, reštaurácie a konferenčné miestnosti. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k pamiatkam a obchodom.

Rodinné penzióny sú ďalšou populárnou možnosťou pre ubytovanie v Nikózii. Tieto penzióny sa zvyčajne nachádzajú v pokojnejších častiach mesta a ponúkajú príjemné a útulné ubytovanie. Väčšina z nich disponuje vlastným parkovaním a niektoré majú aj záhradu, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania mesta.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a súkromie, sú k dispozícii aj súkromné apartmány. Tieto apartmány sa nachádzajú v priestranných budovách a majú väčšinou kompletnú kuchynku a obývaciu izbu. Niektoré z nich majú aj vlastnú terasu alebo balkón, kde môžete relaxovať a vychutnávať si výhľad na mesto.

Keď ste v Nikózii, nezabudnite navštíviť niektoré z najznámejších pamiatok mesta. Medzi ne patrí napríklad hrad Famagusta s výhľadom na mesto, pevnosť Kyrenia, ktorá je domovom múzea a kalendária, a Lemeské múzeum s rozsiahlymi zbierkami antikvit.

Nikózia ponúka aj bohatú kultúrnu scénu s veľkým množstvom umelcov a galérií. Turisti si môžu vychutnávať rôzne koncerty, výstavy a divadelné predstavenia, ktoré sa konajú po celý rok.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, budete mať vynikajúcu príležitosť spoznať jedinečnú atmosféru tohto historicky i kultúrne bohatého mesta. Nikózia je skutočne jedným z najfascinujúcejších miest na Cypruse a ponúka návštevníkom množstvo zážitkov a pamiatok.


Letenka Cyprus Nikózia (Lefkoşa)


Cyprus je nádherný ostrovní stát ležící na křižovatce Evropy, Blízkého východu a Afriky. Jeho hlavním městem je Nikósie, která je politicky rozdělena na dvě části - Severní Kyperskou tureckou republiku a Republice Kyperské, která je členem Evropské unie.

Pokud toužíte po odlišném a exotickém dobrodružství, může se stát Nikósia cílem vaší další cestovatelské destinace. A jak se tam dostat? Jediným řešením je si pořídit letenku do Nikósie.

Letenky do Nikósie jsou dostupné z mnoha evropských destinací, protože Kypr je oblíbenou dovolenkovou destinací. Můžete si vybrat z několika leteckých společností, které letí do Nikósie, včetně renomovaných nízkonákladových společností.

Jednou z možností je vydat se do Nikósie přímým letem. Některé letecké společnosti nabízejí pravidelné spoje z velkých evropských letišť, jako jsou Frankfurt, Paříž nebo Londýn. Tato přímá letová spojení jsou sice pohodlná, ale mohou být trochu dražší.

Pokud hledáte levnější možnosti, můžete zvolit přestup na mezinárodním letišti Larnaka. To se nachází na jihozápadním pobřeží Kypru a je nejpoužívanějším letištěm na ostrově. Z Larnaky se do Nikósie dostanete autobusem, což trvá přibližně hodinu.

Po příletu do Nikósie vás očarí bohatá historie a kulturní dědictví tohoto překrásného města. V samotném centru města najdete mnoho památek, jako je například katedrála Agia Sofia, která pochází z 13. století. Další zajímavá místa jsou hrad Kyrenia a archeologická lokalita Choirokoitia, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nikósie nabízí také bohatý kulturní a společenský život. Ve starém městě najdete mnoho restaurací s tradiční kyperskou kuchyní, kaváren a obchodů s místními řemeslnými výrobky. Můžete si prohlédnout také různé muzea, jako je Muzeum horských vesnic, Muzeum moderního umění nebo Muzeum válečného umění.

Pokud jste dobrodružníci a rádi byste poznali okolí, můžete vyrazit na výlet do horské oblasti Troodos nebo na pláže na pobřeží. Kypr je také proslulý bohatým životem pod hladinou moře, takže si můžete zkusit šnorchlování nebo potápění.

Letenka do Nikósie je vstupenkou do fascinujícího světa bohaté historie, kultury a přírodních krás, který tato destinace nabízí. Ať už se rozhodnete pro přímý let nebo přestup, čeká vás nezapomenutelné dobrodružství na tomto tajemném ostrově.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky