Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Počasie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny, obzvlášť ostrov Palawan, sú známe svojou nádhernou prírodou a plážami. Palawan, nachádzajúci sa na západe Filipín, je domovom niekoľkých známych miest, vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z týchto lokalít ponúka jedinečné zážitky a krásne počasie, ktoré je perfektné na dovolenku.

El Nido, známe ako "brána do zálivu Bacuit," je populárne miesto pre turistov, ktorí túžia po nezabudnuteľných plážových dovolenkách. Má orlaie ostrovy a jasne tyrkysové vody. El Nido zažíva typické tropické počasie s teplými teplotami počas celého roka. Najlepším obdobím na návštevu El Nido je od marca do júna, keď je suché obdobie, s minimálnym výskytom dažďa. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, čo vytvára ideálnu atmosféru na plávanie, potápanie a rôzne vodné aktivity.

Coron, ďalšie obľúbené miesto na Palawane, je známe svojimi kristáľovo čistými vodami a úchvatnými koralovými útesmi. Podobne ako El Nido, aj Coron má tropické počasie s teplými teplotami po celý rok. Najlepšie obdobie na návštevu Coronu je v suchých mesiacoch od decembra do apríla. Počas tohto obdobia je menej pravdepodobné, že sa dostanete do dažďových búrok a teploty sú príjemné až teplé, s maximami približne 31 ° C.

Puerto Princesa, hlavné mesto Palawanu, je známe najmä pre svoj podzemný riečny systém v Národnom parku rieky Podzemí Puerto Princesa. Toto miesto je tiež domovom známej pláže Sabang, kde sa nachádza nádherná„Secret Lagoon“. Počasie v Puerto Princesa je podobné ako v El Nido a Corone s teplými teplotami po celý rok. Najlepšie obdobie na návštevu je v suchom období od decembra do apríla, keď sa dažďové búrky zriedka vyskytujú a teploty sa pohybujú okolo 30 ° C.

Väčšina zón na Palawane má rovnaké tropické podnebie, s vyšším výskytom dažďov v období monzúnov. Monzúnové obdobie na Palawane nastáva najmä v mesiacoch júl až novembra. Počas tohto obdobia prichádzajú silné dažďové búrky a môže dôjsť k prerušeniu niektorých turistických aktivít vzhľadom k silným vlnám na mori a občasným zatváraním turistických miest.

Celkovo vzaté, Palawan, vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa, ponúka skvelé počasie po celý rok. Najlepšie obdobie na návštevu tohto rajského ostrova je však v suchých mesiacoch, keď sú teploty príjemné a minimalizuje sa riziko dažďov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Palawan, budete mať príležitosť zažiť úžasné pláže, jasné vody a nádhernú prírodu, ktorá vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Filipín, konkrétne ostrova Palawan a jeho hlavných turistických miest El Nido, Coron a Puerto Princesa:

1. Ako sa dostanem do Palawanu?
- Najpopulárnejší spôsob je cestovať letecky a pristáť na medzinárodnom letisku v Puerto Princesa, ktorého lety sú spojené s mnohými inými filipínskymi mestami. Môžete tiež využiť loďovú dopravu z Manily do Coronu alebo El Nido.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Palawanu?
- Najlepší čas je od novembra do mája, počas suchého obdobia, keď teplota je príjemná a je nižšia pravdepodobnosť dažďov. Ak vás nevadí slabočasové pršanie, môžete prísť aj počas letných mesiacov.

3. Ako sa dostanem z Puerto Princesa do El Nido a Coronu?
- Z Puerto Princesa môžete do El Nido a Coronu cestovať autobusom, vanom alebo súkromným autom. Cesta do El Nido trvá asi 6 hodín a do Coronu trvá asi 8-9 hodín.

4. Aké sú najpopulárnejšie aktivity v El Nido?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí ostrovy-skúmanie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku a prechádzky po plážach a ostrovoch ako napríklad Nacpan Beach, Las Cabanas Beach a Secret Lagoon.

5. Aké sú najlepšie miesta na šnorchlovanie a potápanie v Coronu?
- Niektoré z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie v Coronu sú Barracuda Lake, Twin Lagoon, Siete Pecados a Coral Garden. Tieto miesta ponúkajú úchvatné podvodné scenérie a bohatú faunu a flóru.

6. Čo môžem vidieť v Puerto Princesa okrem známej podzemnej rieky?
- Okrem známej podzemnej rieky sa v Puerto Princesa nachádza aj Butterfly Garden, kde môžete vidieť rôzne druhy motýľov, a Baker's Hill, známy pekársky komplex s nádhernými záhradami a výhľadmi na mesto.

Toto je len pár otázok a odpovedí. Pri plánovaní svojej cesty sa odporúča dôkladne vyhľadať viac informácií a poradiť sa s miestnymi cestovnými agentúrami, aby ste mali najaktuálnejšie informácie a plán cesty.


Ubytovanie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan je ostrov nachádzajúci sa na juhozápade Filipín a je známy svojou nádhernou prírodou, báječnými plážami a úžasným podmorským svetom. Tento ostrov je domovom množstva turistických miest, vrátane El Nida, Coron a Puerto Princesa, ktoré sú zároveň miestami s bohatou ponukou ubytovania.

El Nido je známe svojimi úchvatnými kráľovskými modrými lagúnami a zelenými lagunami. Je to ideálne miesto pre milovníkov pláží a potápania. V El Nide nájdete rôzne typy ubytovania, ako sú luxusné rezorty, plážové bungalovy a budgetové hostely. Luxusné rezorty ponúkajú súkromné pláže, bazény a wellness centrá, kde si môžete užívať oddych a relaxáciu. Plážové bungalovy sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentický pobyt priamo na pláži. Budgetové hostely sú priateľské k peňaženke a ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Coron je známe svojimi spektakulárnymi potápačskými miestami, vrátane jazera Kayangan, ostrova Barracuda a ostrova Malcapuya. Toto miesto ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane malých rodinných penziónov, ktoré vám poskytnú skvelú domácu atmosféru a príjemné prostredie. K dispozícii sú aj stredne veľké hotely a rezorty s výhľadom na okolité modré a tyrkysové vody a bujnú zelenú vegetáciu. Coron je ideálnou destináciou pre dobrodruhov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a krásy podmorského sveta.

Puerto Princesa je hlavným mestom Palawanu a je známe svojou podzemnou riekou a národným parkom. V tomto meste nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov a rezortov až po cenovo dostupné hostely. Luxusné hotely poskytujú komfortné izby, bazény a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania. Budgetové hostely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie za nízku cenu.

Väčšina rezortov a hotelov na Palawane ponúka aj širokú škálu zábavy a aktivít pre turistov. Môžete si vychutnať masáže na pláži, vodné športy, ako napríklad potápanie a jazdu na vodnom skútri, alebo si jednoducho vychutnať pokojné výhľady a slnečné kúpele na pláži.

Celkovo povedané, Palawan je rajský ostrov, ktorý ponúka bohatú a rozmanitú ponuku ubytovania. Nech už sa rozhodnete pre ubytovanie v El Nide, Coron alebo Puerto Princesa, budete mať prístup k úchvatným plážam, úžasnému potápaniu a báječným zážitkom v krásnej prírode tohto ostrova.


Dovolenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolenka na Filipínach v provincii Palawan je určite jednou z najkrajších a nezabudnuteľných skúseností, ktoré si môžete zažiť v Ázii. Príroda, kultúra, jedinečná fauna a flóra, ohromné pláže a krásne lagúny – to všetko vás čaká na tejto exotické dovolenke.

Provincia Palawan sa skladá z troch hlavných miest – El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z týchto oblastí má svoje osobitosti a iné scény. El Nido je obľúbeným turistickým centrom, ktoré čerpá svoj neopakovateľný charakter z krásnych pobreží, odľahlých ostrovov a jazier. Práve tu môžete zažiť unikátnu atmosféru ostrova Bali, alebo Thajska. Tam môžete nájsť skryté pláže, prejsť sa po brehu na lodi alebo vyskúšať morské dobrodružstvá.

Coron je známy svojimi podvodnými úžinami a lagunami. Turisti môžu plávať, šnorchlovať alebo ponoriť sa do hlbín podvodných ostrovov a revíroch. Táto oblast je tiež známa výskytom záhadných vrakov lodí a bohatého podmorského života.

Puerto Princesa je najväčším mestom v Palawan a je výborným východiskom pre návštevu národného parku, kde sa nachádza jedna z "7 divov sveta" – podzemná rieka Sabang. Taktiež, je miestom kde môžete navštíviť palác „Lolo Dadong's" – kde sa nachádza dielo svetoznámej ajalajskej umelkyne a dnes aj Svetoznámej umelkyne ako je Juvenal Sansó.

V Palawane môžete tiež navštíviť maľovanie skál, ktoré zatiaľ nebolo pozmenené čiže sa tam udržiava intaktnosť. Tiež sa môžete stať členom palawanského kmeňa a navštíviť ich obce a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Nielenže je toto miesto rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ale je to tiež miesto pre odpočinok. Niektoré z pláží na Palawan majú belasý piesok a pokojnú modrú vodu, a to len podtrhuje krásu tejto oblasti.

Celkovo povedané, provincie Palawan je miesto, kam by ste mali ísť, ak hľadáte pokoj, dobrodružstvo a romantiku. Navštívením tohto úžasného miesta si oddýchnete od civilizácie a zároveň objavíte skutočnú krásu Filipín.


Letenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) je v poslednom čase čoraz častejšou voľbou turistov. Preslávila sa najmä vďaka krásnym plážam, úchvatnej prírode, ale aj dostupnej cenovej hladine.

El Nido

Keď sa hovorí o Palawane, nemožno zabudnúť na El Nido. Tento skutočný klenot sa môže stať miestom, po ktorom budete túžiť ešte dlho po tom, čo odtiaľ odletíte.

El Nido si uchováva kúzlo divočiny a je obľúbeným miestom medzi dovolenkármi. Jeho pláže sú jedny z najkrásnejších na svete a všetky majú jedinečný charakter.

El Nido je tiež jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Čisté a jasné vody poskytujú nádherný pohľad na koralové útesy a mnoho druhov rýb.

Coron

Mesto Coron je známe najmä pre svoje úžasné potápačské miesta. Patria medzi ne rozbitiny válečných lodí z druhej svetovej vojny. Hlboké krátery, ktoré vznikli po zrážkach, rovnako ako vynikajúca viditeľnosť pod vodou robia z tohto miesta ideálne miesto pre potápanie a objavovanie koralových útesov.

Okrem potápania si môžete v Coron viazať turistickú obuv a vyraziť na neďaleké vrchy, odkiaľ môžete vidieť celé mesto.

Puerto Princesa

Zatiaľ čo El Nido a Coron sa čoraz častejšie stávajú medzi turistami obľúbenými destináciami, Puerto Princesa ponúka miesto na oddych a odpočinok. Je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ponúka totiž niekoľko nezabudnuteľných zážitkov v okolí.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v Puerto Princesa patria prehliadky známych jaskýň a rýbích farmách, kde môžete skúsiť rôzne druhy miestnych špecialít.

Nezabudnite si užiť juhu Palawanu

Palawan je bezpochyby jednou z najkrásnejších destinácií na svete, a je to miesto, kde si môžete vychutnať dokonalé kombinácie prírody, kultury a histórie. Preto by letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) mala byť na zozname každého milovníka exotiky a zážitkov.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky