Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Island Reykjavík

Počasie Island Reykjavík


Island Reykjavík je hlavné mesto a najväčšie mesto Islandu a nachádza sa na západnom pobreží krajiny. Je to veľmi zaujímavé miesto z geografického hľadiska, pretože sa nachádza na strede severoatlantického hrebeňa. Táto poloha je jedným z faktorov, ktorými je počasie v Reykjavíku ovplyvnené.

Počasie v Reykjavíku je veľmi variabilné a môže sa meniť niekoľkokrát za deň. Island je známy svojimi nepredvídateľnými poveternostnými podmienkami a to platí aj pre Reykjavík. Miesto je často vystavené silným vetrom a zrážkam, čo robí západnú časť ostrova zaujímavými miestom pre stormwatching.

Letné mesiace v Reykjavíku sú relatívne mierne a priemerné teploty dosahujú približne 10-15 °C. Zrážky sú časté počas celého roku, ale v lete sú menej intenzívne a niekedy môže dôjsť aj k slnečnému počasiu. V tomto období je tiež možné zažiť polárne dni, keď sa slnko neskrýva vôbec.

Zimné mesiace v Reykjavíku sú však chladnejšie a dosahujú priemerné teploty okolo 0 °C. V tomto období je viac zrážok v podobe snehu a dážďa, ktoré môžu spôsobiť problémy v doprave a zapríčiniť celkovú zimu.

Jeden z najzaujímavejších fenoménov, ktorý sa týka počasia v Reykjavíku, je tzv. "islandský jarný víchor". Tento víchor prináša nárazy silného vetra, ktoré môžu dosahovať až 40 až 50 km/h. Je to dosť charakteristický prvok pre tento región a treba byť pripravený na jeho vplyv, ak sa tu chcete zastaviť v jarnom období.

Celkovo je počasie v Reykjavíku veľmi nepredvídateľné, a preto je dôležité si so sebou vziať správnu výbavu, ako sú teplé oblečenie, nepromokavú bundu a vhodnú obuv. Okrem toho je dôležité pravidelne sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje plány podmienkam.

Napriek tomu, že počasie v Reykjavíku môže byť náročné, je to fascinujúce miesto, ktoré stojí za to objavovať. Nech už príďete v akomkoľvek období, môžete sa tešiť na jedinečné scenérie a prírodné krásy, ktoré táto oblasť ponúka.


Letenka Island Reykjavík


Island, známy aj ako krajina ohňa a ľadu, je jednou z najkrajších destinácií na svete. Jeho jedinečná príroda, termálne pramene, sopky a ledovce lákajú milióny turistov každý rok. Ak plánujete navštíviť Island, hlavné mesto Reykjavík je ideálnym východiskovým bodom pre vaše dobrodružstvo. Získanie letenky do Reykjavíku je prvým krokom k objavovaniu tejto úchvatnej krajiny.

Letenka do Reykjavíku môže byť ľahko dostupná z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Existuje niekoľko nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Reykjavíku za relatívne nízke ceny. Dokonca aj niektoré tradičné letecké spoločnosti ponúkajú lety do tejto oblasti. Môžete si vybrať z rôznych možností a nájsť najlepšiu letenku vyhovujúcu vašim finančným možnostiam a cestovným plánom.

Po prílete do Reykjavíku budete nadšení atmosférou tohto malebného mesta. Reykjavík je známy svojimi farebnými budovami, útulnými kaviarňami a príjemnou atmosférou. Mestské centrum ponúka množstvo obchodov, reštaurácií a nočných klubov, kde si môžete vychutnať autentické islandské jedlá a hudbu. Nemali by ste zabudnúť navštíviť národnú katedrálu a tiež prírodný kúpeľ Blue Lagoon, ktorý je obľúbený medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi.

Počas vášho pobytu v Reykjavíku nezabudnite preskúmať aj blízke prírodné atrakcie. Na južnej strane mesta sa nachádza známe Geysir Geotermická oblasť, kde môžete vidieť súbor gejzírov, ktoré pravidelne vystrekujú horúcu vodu a paru do vzduchu. Táto oblasť je jedným z najnavštevovanejších miest v Islande.

Z Reykjavíku si môžete tiež vybrať množstvo exkurzií do vnútrozemia Islandu. Mnohí turisti sa vyberajú na výlety do národného parku Þingvellir, kde môžu vidieť unikátne geologické útvary a miesto, kde sa nachádza otvor medzi dvomi tektonickými platňami. Ďalšou obľúbenou destináciou je ledovec Vatnajökull, najväčší ľadovec v Európe. Tu si môžete vychutnať prechádzku okolo jeho nádherných ľadovcových jazer.

Island je tiež skvelým miestom na pozorovanie polárnej žiary. Letenka do Reykjavíku vám otvorí dvere k jednej z najlepších lokalít na svete na pozorovanie tohto fascinujúceho prírodného javu. Najlepšou dobou na jeho sledovanie je počas zimných mesiacov, keď je viac tmy a obloha je najjasnejšia.

Ak hľadáte dobrodružstvo a jedinečé prírodné scenérie, neváhajte a získajte letenku do Reykjavíku. Budete ohromení neuveriteľnou krásou tejto krajiny a pohostinnosťou jej obyvateľov. Reykjavík je skutočne skvostom severu a určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Island Reykjavík


Island je jednou z tých krajín, ktoré priťahujú milióny turistov zo všetkých kútov sveta. Jeho malebná príroda, rozmanitá krajina a jedinečné geotermálne jazierka si vyslúžili povesť jednej z najkrajších destinácií na svete. A keďže hlavné mesto Islandu, Reykjavík, je štartovacím bodom pre väčšinu výletov na ostrove, je dôležité nájsť vhodné ubytovanie.

Reykjavík ponúka širokú škálu ubytovacích možností, z ktorých si môže vybrať každý cestovateľ podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mesto disponuje hotely rôznej kategórie, hostely, apartmány a obľúbené sú aj Airbnbs. Vzhľadom na popularitu Islandu je však odporúčané rezervovať si ubytovanie s istým predstihom, najlepšie ešte pred cestou.

Pre tých, ktorí preferujú luxusný pobyt, Reykjavík ponúka niekoľko 4 a 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú zväčša situované v centre mesta a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysoký štandard, pohodlie a kvalitu. Ročne navštevované sú hotely ako The Reykjavík EDITION, Hotel Borg, Hilton Reykjavík Nordica alebo The Radisson Blu Saga.

Pre turistov, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú disponibilné aj rôzne hostely a apartmány v ponuke. Hostely, ako je napríklad KEX Hostel alebo Loft Hostel, sú populárne medzi mladými cestovateľmi a ponúkajú nielen cenovo dostupné spoločné spálne, ale aj možnosť ubytovania v súkromných izbách. Apartmány sa stávajú veľmi obľúbenou alternatívou pre rodiny alebo väčšie skupiny cestovateľov, ktoré preferujú viac súkromia a priestoru.

Ak preferujete flexibilitu a autonómiu, rezervácia ubytovania cez Airbnb môže byť pre vás najlepšou voľbou. Mnoho domácich v Reykjavíku ponúka svoje byty alebo domy na prenájom a to je skvelá príležitosť zažiť islandský životný štýl z prvej ruky. Môžete si vybrať medzi bytmi v centre mesta, alebo na okraji Reykjavíku, kde sa budete môcť cítiť viac v prirodzenom prostredí.

Napriek tomu, kde sa rozhodnete v Reykjavíku ubytovať, určite nebudete sklamaní. Mesto ponúka nielen kvalitné ubytovanie, ale aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas vášho pobytu. A okrem toho, vďaka vynikajúcej dopravnej infraštruktúre si môžete z Reykjavíku vyraziť na nezabudnuteľné týždňové alebo aj jednodňové výlety do okolitého regiónu, kde objavíte množstvo nezabudnuteľných prírodných divov.

Reykjavík je pre mnohých turistov bránou do jednoho z najkrajších a najprirodzenejších miest na svete. Nech už hľadáte luxusné ubytovanie, cenovo dostupnejšie možnosti alebo jedinečnú skúsenosť prostredníctvom Airbnb, Reykjavík určite nesklame. Užite si tento malý kútik severského raja a nechajte sa uniesť jeho kouzl


Dovolenka Island Reykjavík


Reykjavík patrí medzi najatraktívnejšie dovolenkové destinácie v Európe, a to najmä vďaka svojej nádhernej prírode, unikátnej kultúre a bohatej histórii. Táto hlavné mesto Islandu je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vymaniť zo stereotypu a stráviť dovolenku úplne inak.

Prvým impulzom na dovolenku v Reykjavíku sú jeho ohromujúce prírodné pamiatky. V blízkosti mesta sa nachádzajú sopky, vodopády, termálne pramene a ľadovce, ktoré ponúkajú návštevníkom neopakovateľný zážitok. Jedným z najkrajších a najznámejších vodopádov na Islande je Gullfoss, ktorý vytvára mohutný úkaz, keď jeho voda padá so skaly do priepasti. Ďalším zaujímavým miestom je Geysir, geotermálna lokalita, kde sa každých pár minút vypúšťa horúca voda a pára do vzduchu, čo je skutočne úchvatné.

Okrem prírodnej krásy môžu turisti objavovať bohatú kultúru a históriu Islandu. V Reykjavíku sa nachádza niekoľko múzeí, kde môžete získať hlbší vhľad do miestnej kultúry a histórie. Jedným z nich je Národné múzeum Islandu, ktoré ponúka výstavy zamerané na tradície, umenie a život obyvateľov Islandu od prvých osídlencov až po súčasnosť. Ďalším zaujímavým miestom je Islandská národná galéria, kde môžete vidieť diela islandských umelcov od stredoveku až po súčasnosť.

Počas dovolenky v Reykjavíku nesmie chýbať aj prechádzka po jeho trhoviskách a uličkách. Hlavnou ulicou mesta je Laugavegur, ktorá je plná obchodov, reštaurácií a kaviarní. Tu si môžete vychutnať tradičné islandské jedlá, ako sú grilovaná ryba, jahňacie jedlá a rozličné morské plody. Okrem toho si môžete zakúpiť aj tradičné islandské suveníry, ako sú svetre z vlny ochranka alebo bižutéria vyrobená z vulkanického skla.

Reykjavík je aj miestom pre milovníkov nočného života. Mesto je známe svojou bohatou kaviarničkou scénou, klubmi a nočnými barmi, kde si môžete vychutnať živú hudbu, tanec a výborné islandské pivo.

Reykjavík je teda miestom, ktoré ponúka skutočne jedinečnú dovolenku. Nech už sa rozhodnete stráviť čas objavovaním nádhernej prírody, kultúry alebo si jednoducho užívať nočný život, toto mesto vás určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Reykjavík


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Island a jeho hlavnom meste Reykjavík sú:

1. Aké je počasie v Reykjavíku?
- Počasie v Reykjavíku je typicky studené, vlhké a veterné. Letné teploty sa pohybujú medzi 10-15°C, zatiaľ čo zimné teploty sú zvyčajne pod 0°C.

2. Ako sa dostanem do Reykjavíka?
- Je možné sa do Reykjavíka dostať letecky, cez medzinárodné letisko Keflavík, alebo trajektom zo severských krajín. Tiež existujú autobusové a vlakové prepravné služby, ak prichádzate z iných častí Islandu.

3. Aké je hlavné turistické atrakcie v Reykjavíku?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Reykjavíku patrí Hallgrímskirkja (najväčší kostol v Islande), Národné múzeum Islandu, Harpa (koncertná sieň), Reykjavík Art Museum a jeho množstvo termálnych kúpeľov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Reykjavíku?
- Najlepší čas na návštevu Reykjavíka je v lete, keď sa teploty dostanú na príjemných 10-15°C a je viac hodín denného svetla. Taktiež sa v tomto období koná mnoho kultúrnych a hudobných festivalov.

5. Ktoré jedlo je typické pre Island a Reykjavík?
- Typické jedlo na Islande a v Reykjavíku je ryba, najmä losos a treska. Ďalšie populárne jedlá zahŕňajú lahodný ovčí rezeň a tradicionálny islandský hot dog.

6. Môžem vidieť severné svetlo v Reykjavíku?
- Áno, je možné vidieť severné svetlo v Reykjavíku. Najlepšiu šancu na pozorovanie tohto fenoménu máte počas zimných mesiacov, keď sú dlhé noci a obloha je tmavá a bez mrakov.

7. Kde sa môžem ubytovať v Reykjavíku?
- Reykjavík ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, hosťovských domov, apartmánov a kempov. Odporúča sa včas rezervovať kvôli veľkému záujmu o cestovný ruch.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky