Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Makarska

Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže, krásne prírodné scenérie a príjemnú atmosféru. Makarska, jedno z najobľúbenejších miest v Chorvátsku, ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu prirodzených krás a moderného životného štýlu.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska, na úpatí hôr Biokovo a pri samotnom brehu Jadranského mora. Toto miesto je známe pre svoje klenoty, ako sú čisté pláže, malé zátoky, vynikajúce reštaurácie, bary a nočný život.

Počasie v Makarske je veľmi príjemné. Letné mesiace sú teplé a slnečné, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30 ° C. Teploty mora dosahujú až 25 ° C, čím sa umožňuje kúpanie a vodné športy.

V septembri a októbri môže byť počasie v Makarske stále teplé, s teplotami okolo 20 ° C. Toto obdobie obvykle nie je ako vysoké sezóny a je skvelým časom pre návštevu turistom, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a reštauráciám.

Zima v Makarske prináša nižšie teploty, s maximami dosahujúcimi 10-15 ° C. Morské teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14 ° C. Zima v Chorvátsku je však stále lákavá pre turistov, ktorí vyhľadávajú pokojnejšiu atmosféru a zážitky z bežkovania a ostatných zimných športov.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku súčasne s vynikajúcim počasím a krásou prírody, potom je Makarska v Chorvátsku tou správnou voľbou. S jej rôznymi aktivitami a príležitosťami na uvoľnenie sa, Makarska je jedným z najlepších miest pre rodinnú dovolenku.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Dovolenka v Chorvátsku je pre mnohých obľúbenou voľbou, a jedným z najatraktívnejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Makarska. Táto malebná obec leží na pobreží Jadranského mora a ponúka nádherné pláže, pôsobivé prírodné scenérie a množstvo zaujímavých miest na objavovanie.

Jednou z hlavných atrakcií Makarskej je jej úchvatná pláž. Centrálna pláž má okolo 2 kilometrov a je obklopená okrasnými borovicami a nádherným tyrkysovým morom. Je to skvelé miesto na oddych a relaxáciu. Pláž ponúka aj množstvo vodných športov, ako sú napríklad žabky, šnorchlovanie a vodné skútre. Okrem centrálnych pláží v Makarske sa môžete vybrať aj na niektorú z okolitých pláží, ako napríklad Tucepi alebo Baska Voda, ktoré sú tiež veľmi populárne medzi turistami.

Ak máte radi prírodu, určite nezmeškajte návštevu pohoria Biokovo, ktoré sa týči nad Makarskou. Táto horská krajina je domovom množstva vzácnych rastlín a živočíchov a ponúka nádherné výhľady na celú oblasť. Existuje množstvo turistických chodníkov, ktoré vás zavedú do hlbín tejto nádhernej prírody. Odporúča sa však postarať si vhodnú obuv a dostatok vody, pretože túra môže byť náročnejšia, ale rozhodne stojí za to.

Makarska je tiež bohatá na históriu a kultúru. Môžete navštíviť staré mesto, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami vrátane stredovekého kláštora a katedrály. Tu nájdete úzke uličky, tradičné kamenné domčeky a zaujímavé obchody s miestnymi suvenírmi. V letných mesiacoch sa tu konajú aj rôzne festivaly a kultúrne podujatia, ktoré sú skvelou príležitosťou spoznať tradičnú kultúru a zábavu tejto oblasti.

Makarska má tiež vynikajúcu gastronómiu, a preto nevynechajte možnosť vychutnať si miestne jedlá a nápoje. Nachádzajú sa tu mnohé reštaurácie, kde si môžete vychutnať čerstvú rybu, morské plody a ďalšie miestne špeciality.

Väčšina ubytovacích zariadení v Makarske ponúka komfortné a kvalitné možnosti pre ubytovanie. Väčšina hotelov je situovaná blízko pláže a ponúka vynikajúce služby vrátane bazénov, wellness centier a reštaurácií.

Dovolenka v Chorvátsku v meste Makarska je jednoznačne skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú krásne pláže, prírodu a zároveň aj historické a kultúrne skvosty. Milovníci prírody, histórie aj gurmáni tu určite nájdu niečo, čo ich zaujme a zanechá v nich nezabudnuteľné dojmy.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, krištáľovo čistá voda a začarované prírodné scenérie dokážu nadchnúť každého návštevníka. Ak vyberáte ubytovanie v Chorvátsku, jednou z najlepších voľieb je Makarska.

Mesto Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska na pobreží Jadranského mora. Je známe svojou unikátnou kombináciou morského pobytu a horského prostredia. Priamo v centre Makarskej sa nachádza staré historické jadro s úzkymi uličkami, kde môžete objavovať pamiatky, malebné reštaurácie a obchody so suvenírmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Makarsku, musíte si vybrať ubytovanie, ktoré bude spĺňať všetky vaše potreby. V Makarske nájdete širokú škálu možností. Od luxusných hotelov pri pláži až po privátne apartmány a rodinné penzióny, všetko je tu k dispozícii.

Ak preferujete viac súkromia, ubytovanie v súkromných apartmánoch je pre vás ideálnou voľbou. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta, od centra až po pokojné okrajové časti. Mali by ste sa však zbaviť predstavy o typickom apartmánovom komplexe. Väčšinou sú to rodinné domy s niekoľkými izbami a spoločným dvorom. Budete mať dostatok priestoru a súkromia.

Ak preferujete luxus, Makarska má rôzne ponuky väčších a luxusných hotelov nachádzajúcich sa priamo na pláži. Tieto hotely poskytujú široké spektrum služieb a zabezpečujú pohodlné a elegantné ubytovanie.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, môže byť rodinná penzión skvelou voľbou. Tieto penzióny sú často prevádzkované miestnymi rodinami a ponúkajú príjemnú atmosféru a pohodlie za dostupnú cenu.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, všetky možnosti v Makarske majú niečo spoločné: ideálnu polohu. Nech sa ubytujete kdekoľvek, budete mať pláž, reštaurácie, obchody a miestne atrakcie vo veľmi blízkom dosahu.

Makarska je ideálnym miestom pre dovolenku v Chorvátsku. Je to miesto, kde sa snúbi krása pobrežia a hôr, kde si môžete užívať slnko a more, ako aj čarovnú prírodu a kultúru. Ubytovanie v Makarske je rôznorodé a vy si môžete vybrať presne to, čo najviac vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Otázka: Ako sa dostanem z letiska do Makarske?
Odpoveď: Z letiska Split môžete použiť dopravné linky autobusových spoločností, súkromných taxíkov alebo si prenajať auto. Vzdialenosť medzi letiskom a Makarskou je asi 80 km.

Otázka: Kde sa môžeme ubytovať v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov a apartmánov až po súkromné izby a penzióny. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží a centra mesta.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Makarske?
Odpoveď: Makarska ponúka množstvo pláží so zlatistým pieskom a čistým morom. Najznámejšie sú pláže Baška Voda, Tučepi a Brela. Pláža Nugal je krásna divoká pláž s prírodnými skalami a úchvatnou krajinou.

Otázka: Aké turistické atrakcie musím vidieť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske je množstvo turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je Kostol sv. Marka a samostan františkánov, alebo si prezrieť miestne múzeá a galérie. Z centra mesta sa dá dostať na vrchol hory Biokovo, odkiaľ je úžasný výhľad na celú Makarsku rivieru.

Otázka: Kde sa môžem najesť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo reštaurácií a bistro, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a svieže morské plody. Môžete sa stravovať v blízkosti pláže, v centre mesta alebo v menej frekventovaných oblastiach.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď je teplota vody dostatočne príjemná na kúpanie. V týchto mesiacoch je mesto aj najrušnejšie, pretože prichádza veľa turistov. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete navštíviť Makarsku v inej dobe, ako napríklad v apríli alebo októbri.


Letenka Chorvátsko Makarska


Makarska, jedno z najkrajších letovísk Chorvátska, je miestom, kde sa tradícia stretáva s modernou. Tento malý mestečko sa nachádza na pobreží Jadranského mora, v Dalmácii, a ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na relaxáciu a oddych.

Ak plánujete svoju dovolenku v Chorvátsku a váhate, ktoré letovisko si vybrať, Makarska by mala byť vašou voľbou. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je samozrejme prostredníctvom letenky. Let do Makarske je jednoduchý a pohodlný, hlavne ak odletíte z hlavného mesta Chorvátska, Záhrebu, alebo z blízkeho Splitu.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Chorvátska, a to nielen v sezóne. Odlietate z letiska v Bratislave alebo z Viedne a po krátkej ceste už viete, že vás čaká skutočné rajské miesto. Keďže Makarska je takmer najjužnejším bodom na chorvátskej riviére, cesta z letiska na letovisko je krásnou ukážkou malebného chorvátskeho vidieka a pobrežia.

Po príchode do Makarske sa ocitnete uprostred starého mesta s úzkymi uličkami, kamennými domami a malebným prístavom, kde kotvia rôzne typy lodí, od malých člnov až po veľké jachty. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí si prajú vidieť tradičnú chorvátsku atmosféru a zároveň si vychutnať všetky výhody a pohodlie moderného letoviska.

Makarska ponúka tiež bohaté možnosti v oblasti turistiky a zábavy. V blízkosti sa nachádzajú úchvatné pláže s jemným bielym pieskom a azúrovou vodou, kde si môžete užívať slnenie a kúpanie. Pláže sú dobre vybavené, s množstvom plážových barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a chorvátske špeciality.

Okolie Makarske je tiež plné atrakcií a prírodných krás. Nedaleko vás čakajú Národný park Biokovo, s úžasnými výhľadmi na pobrežie a hory, ako aj historické mestečká ako Brela, Tučepi a Baška Voda. Ak hľadáte adrenalínové dobrodružstvo, môžete sa vybrať na výlety po mori, rafting na rieke Cetina alebo vychutnať si prechádzky v prírodnom parku Biokovo.

Makarska je teda skutočne ideálnym miestom pre dovolenku v Chorvátsku. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky. Takže neváhajte a plánujte si svoje lety do tohto nádherného letoviska, kde vás čakajú krásne pláže, pohostinní obyvatelia a mnoho príležitostí na objavovanie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky