Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Portoriko Old San Juan

Najčastejšie otázky a odpovede Portoriko Old San Juan


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Portorika a San Juanu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie je od decembra do apríla, keď je suchšie počasie a teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem do starého San Juanu?
Odpoveď: Najlepší spôsob je využiť taxík, prenajať si auto alebo použiť verejnú dopravu (bus alebo vlak).

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest zahŕňajú El Morro, Castillo de San Cristóbal, La Fortaleza, Plaza de Armas a Calle del Cristo.

4. Kde môžem získať najlepšiu portorikánsku kuchyňu v starom San Juanu?
Odpoveď: V starom San Juanu nájdete mnoho reštaurácií, v ktorých sa podáva tradičná portorikánska kuchyňa. Niektoré z najlepších sú Marmalade, Cafe Puerto Rico a La Bombonera.

5. Má starý San Juan pláže?
Odpoveď: Áno, v starom San Juanu nájdete niekoľko pláží, vrátane Balneario Escambron a Playa Peña.

6. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré kľúčové obchody v starom San Juanu zahŕňajú Aripo's Embroidery, Artesanias Las Americas a The Butterfly People.

7. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť mimo starého San Juanu?
Odpoveď: Mimo starého San Juanu môžete navštíviť El Yunque, Bioluminescent Bay, Culebra a Vieques ostrovy.

8. Potrebujem víza na vstup do Portorika?
Odpoveď: Ak ste občanom Spojených štátov, nemusíte mať vízum na vstup do Portorika. Pre iných návštevníkov, to závisí od ich štátnej príslušnosti.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v starom San Juanu zahŕňajú Hotel El Convento, La Terraza de San Juan a Hotel El Milano.

10. Ako sa dostanem z letiska do starého San Juanu?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať z letiska do starého San Juanu je taxi, prenájom auta alebo verejná doprava - autobus alebo vlak.


Letenka Portoriko Old San Juan


Ak hľadáte exotickú dovolenku plnú histórie a krásnych pamiatok, možno by ste mali zvážiť návštevu Portorika. Konkrétne by ste mohli navštíviť mesto Old San Juan, ktoré je plné koloritných budov, múzeí a historických miest.

Získanie letenky do Portorika nie je nič ťažké, vďaka mnohým medzinárodným aerolíniám, ktoré majú lety do tohto karibského ostrova. Ak sa rozhodnete navštíviť Old San Juan, mali by ste si určite vyhrať aspoň jeden deň na spoznanie tohto historického mesta.

Mesto Old San Juan sa nachádza na západnom pobreží Portorika a je hlavným mestom ostrova. Je to skvelé miesto, aby ste ju mohli plať s deťmi, s priateľmi alebo s rodinou. Medzi najnavštevovanejšie miesta v meste patrí pláž Condado, ktorá je ideálnou voľbou na kúpanie a slnenie.

Mesto Old San Juan je bohaté na históriu a kultúru a ponúka množstvo rôznych pamiatok, múzeí a galérií, ktoré návštevníci nemôžu vynechať. Napríklad môžete navštíviť Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, ktorá bola postavená v 16. storočí a je jednou z najstarších budov v meste. Môžete tiež navštíviť Dvoranu stotisíc martýrov, pamiatku na kruté zachádzanie s indiánskymi otrokmi, či Národné históriu múzeum Portorika.

Okrem toho si môžete prejsť po koloritných uličkách mesta Old San Juan, kde nájdete množstvo krásnych budov v pastelových odtieňoch. Môžete sa zastaviť na niektorej z reštaurácií a vychutnať si miestne jedlá alebo si kúpiť suveníry v miestnych obchodoch.

Celkovo, návšteva mesta Old San Juan v Portoriku je skutočne úžasný zážitok, plný kultúry, histórie a krásnych pamiatok. Ak si kúpite letenku do Portorika, neváhajte si rezervovať aspoň jeden deň na návštevu tohto unikátneho miesta a získajte nezabudnuteľné zážitky s vašimi priateľmi a rodinou.


Počasie Portoriko Old San Juan


Portoriko je známe svojimi tropickými podnebím a nadýchanými plážami, čo z neho robí obľúbené letovisko pre turistov z celého sveta. Vzhľadom na to, že Portoriko sa nachádza v Karibiku, počasie je väčšinou slnečné a teplé po celý rok.

Ak hovoríme o konkrétnom mieste v Portoriku, Old San Juan, počasie je prevažne teplé a vlhké po celý rok. Prakticky celý rok môžete očakávať vysoké teploty, ktoré sa pohybujú okolo 29 stupňov Celzia. V lete môžete očakávať, že sa teploty dostanú až na 32 stupňov Celzia, čo znamená, že bude potrebné sa doplňovať tekutiny častejšie a vyhýbať sa najväčšiemu slnku v poludňajších hodinách.

V zime sa teploty príjemne znižujú a pohybujú sa zväčša v rozmedzí medzi 24-26 stupňov Celzia. Aj keď teploty nie sú také vysoké, stále môžete očakávať veľa slnka a teplé dni. V zime sa však môže objaviť trocha vetra, ktorý ochladí vzduch a zlepší celkovú pohodu.

Výraznou črtou počasia v Old San Juane je vysoká vlhkosť. Vlhkosť je vo väčšine prípadov vyššia ako 80%, čo môže robiť teplo ešte ťažšie znášateľné. Toto sa stáva celkom zreteľným najmä počas letných mesiacov, kedy je pravdepodobnosť dažďa vyššia.

Počasie v Old San Juan sa však môže meniť a môžete očakávať občasné prívalové dažde. Tieto prívalové dažde môžu byť veľmi silné a trvať len krátko, ale môžu mať výrazný vplyv na pohodu počas celého dňa. Napriek tomu, vzhľadom na tropickú klímu, slnko sa zväčša objavuje každý deň a poskytuje miestu teplú a priaznivú atmosféru.

Ak máte záujem navštíviť Portoriko a zvlášť Old San Juan, môžete sa tešiť na teplé a slnečné dni po celý rok. Stačí sa však pripraviť na vysokú vlhkosť a možnosť občasných prívalových dažďov, ktoré však neovplyvnia vaše pobytové zážitky veľmi negatívne. Celkovo je počasie v Old San Juan priaznivé a určite vám pomôže vytvoriť úplne nové a nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Portoriko Old San Juan


Old San Juan je jedno z najkrajších miest na Portoriku a ponúka unikátne ubytovacie možnosti pre návštevníkov. Toto historické mesto sa nachádza na západnom pobreží ostrova a je známe svojimi obrannými múrmi, farebnými domami a historickými pamätihodnosťami.

Ak hľadáte ubytovanie v centre tohto čarovného mesta, máte mnoho možností. Na výber je veľa hotelov, hostincov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú priamo v jeho srdci. Mnohé z nich sa nachádzajú v prekrásnych historických budovách a ponúkajú jedinečný zážitok.

Jeden z najobľúbenejších hotelov v Old San Juan je "Hotel El Convento". Tento hotel sa nachádza v bunke z 17. storočia, ktorá bola skonštruovaná ako kláštor a neskôr bola premenená na luxusné ubytovanie. Ponúka exkluzívne a elegantné izby s historickým dizajnom a moderným vybavením. Jeho poloha je ideálna na preskúmanie okolitých pamiatok a obľúbených reštaurácií.

Ďalším zaujímavým ubytovaním v tejto oblasti je "Casa Sol Bed and Breakfast". Tento krásny hostinec sa nachádza v tradičnej španielskej vile a ponúka útulné a pohodlné izby s nádherným výhľadom na okolité ulice. Majitelia sú známi svojou pohostinnosťou a radi poskytnú cenné rady a odporúčania pre návštevníkov. Raňajky sú servírované v štýle bufetu a obsahujú čerstvé miestne potraviny.

Pre tých, ktorí hľadajú viac nezávislého ubytovania, je veľa apartmánov dostupných na prenájom. Tieto apartmány sa nachádzajú v historických budovách a ponúkajú vlastnú kuchyňu a ďalšie vybavenie. Sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma a radi objavujú svoje vlastné gastronomické zážitky.

Okrem toho, že ponúka úžasné ubytovacie možnosti, Old San Juan má aj veľa atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Môžete sa prechádzať po historických uliciach a obdivovať farebné domy, ktoré sa tiahnu až k moru. Môžete si vychutnať skvelý výber reštaurácií a ochutnať miestne jedlá. Môžete navštíviť históriu a kultúru v múzeách a pamätníkoch. A na konci dňa sa môžete vrátiť do vášho jedinečného ubytovania a odpočívať po náročnom dni.

Ak plánujete návštevu Portorika a hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné ubytovanie, Old San Juan je miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť. S jeho historickou atmosférou a šarmom ponúka tento starobyle vyzerajúci región všetko, čo potrebujete pre skvelú dovolenku.


Dovolenka Portoriko Old San Juan


Portoriko je ostrovová krajina v Karibiku, kde sa stretnú kultúrny a historický bohatstvo s prírodnou krásou. Svoje vrcholy tohto spojenia nájdete v hlavnom meste Portorika, v prekrásnej časti zvanom Old San Juan.

Tento starobylý štvrt, ktorý meria iba 1,5 kilometra štvorcového, ponúka množstvo atrakcií. Prvou z nich je určite nádherne zachovaná architektúra v štýle koloniálnej španielskej architektúry. Tu sa nachádzajú niektoré z najstarších budov v Portoriku, ktoré sú prekrásne zdobené a zaliaté slnkom. Môžete prejsť ulicou Calle Cristo a obdivovať starobylé domy alebo zájsť do nejakého z mnohých malých obchodíkov, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Všimnete si tu aj množstvo kaplniek a katedrál, ktoré slúžili ako duchovné a náboženské centrá pre miestnych obyvateľov už sto rokov. Najvyššou z nich je kaplnka kapucínov, Capilla del Cristo, na ktorej sa nachádza viacero umelcov zobrazujúcich scény z Biblii.

Po prechádzke uličkami mesta si môžete oddýchnuť v niektorom z mnohých kaviarní typických pre Portoriko. Z tých najznámejších sa určite hodí uviesť Cafe Cuatro Sombras, kde používajú mletú kávu z miestneho pestovateľstva a etického obchodu.

No Old San Juan sa neobmedzuje len na architektúru a kávu. Má aj niekoľko múzeí a umeleckých galérií, ktoré ukazujú históriu a kultúru Portorika. Medzi tie najväčšie patria možno Muzeum krásnych umení, ktoré obsahuje viac ako 1000 umelcov z Portorika a celého sveta, alebo Asociácia muzeí Portorika, ktorá zahŕňa 20 rôznych historických inštitúcií.

Skvelou splávkovou cestou okolo Old San Juan je aj prechádzka po mestských múroch a pevnostiach El Morro a San Cristobal, kde sa môžete vybrať na prehliadku a podrobnejšie si prezrieť dejiny mesta. Okrem toho sa tu nachádza aj niekoľko výborných reštaurácií, kde sa môžete pokojne posilniť po celodennej prechádzke krásnym Old San Juanom. Medzi tie najvyhľadávanejšie patria prevažne tapas reštaurácie a podobne, kde sa dá výborne aj zabaviť.

V Old San Juan sa nachádza množstvo historických pamiatok a atrakcií, ktoré vám otvoria okno do histórie tohto karibského ostrova. Ak hľadáte určité miesto na dovolenku plné historického klenotu a krás, Portoriko Určite patrí na vašu zoznam.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky